%0
Kitabet-i Kemal - Cengiz, Kemal

Kitabet-i Kemal

Kemal Cengiz

Yayınevi: Gülnar

Yayın tarihi: 06/2021

ISBN: 9786257681827

Türkçe | 233 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Deneme

  • 38,00 TL

 Atalarımızın "Damlaya damlaya göl olur" sözlerinde işaret ettikleri gibi bu kitap, son üç yılda sosyal medyada damla damla paylaştığım makale yazılarımdan oluşmaktadır.  İçeriğinde dinî, ahlaki ve toplumla ilgili konularda, hayata dair birçok makalelerim bulunmaktadır. Hepsi yazıldığı tarihte güncel bulduğum konular üzerinedir. Hiçbiri hayal ürünü olarak kurgulanmış değildir. 

İnancıma göre, din adına anlattıklarımız hayatın içinden değilse, onu ahretliklerden başkası dinlemez.  Din hizmetinde 43 yıllık aktif görev süremde ve şimdi emekliliğimde yazılı ve sözlü olarak anlattığım bütün konularda bu husus düsturum olmuştur.  Böyle bir anlayışla yazdığım bu kitabımın içeriğini sadece  ‘dinî’ olarak algılamak tam isabetli bir yaklaşım olmaz.  Bu kitap dine ve dünyaya dair hayatın her alanından konuları içermektedir.

Sözünü ettiğim düstur ile aynı kapsamda 2015 yılında yayınladığım, hayata dair kısa ve özlü 2262 veciz sözlerimi içeren "Kelam-ı Kemal" adlı 1. kitabımın arka kapağında
okurlarıma, bundan sonraki ikinci kitabımın, "makale yazılarımı içereceği" sözünü vermiştim.
  "Kemal'in Yazıları" anlamında ‘Kitabet-i Kemal’ adını taşıyan bu kitabımla verdiğim sözümü gerçekleştirmeyi bana nasip eden Yüce Allah'a sonsuz hamd ve senalar ediyorum.  İnşallah üçüncü kitabımı da gerçekleştirmek nasip olur.

Bu kitabımı, kutsal dinî mesleğimi seçmemde büyük arzuları ve ısrarlı teşvikleri olan rahmetli anne ve babama "ithaf" ediyorum.  Hazırlanışında ve her zaman yanımda en büyük yardımcım olan sevgili eşime de teşekkür ediyorum.

 Gayret bizden, muvaffakiyet Rabbimizdendir.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı