%0
Konaklama İşletmelerinde Muhasebe Uygulamaları - Çetiner, Ertuğrul

Konaklama İşletmelerinde Muhasebe Uygulamaları

Ertuğrul Çetiner

Yayınevi: Gazi Kitabevi

Yayın tarihi: 01/2002

ISBN: 9799758640149

Karton Kapak | Türkçe | 656 Sayfa | 16 x 22 cm

Tür: Finans-Muhasebe

  • 290,00 TL

Bu çalışmam ile ülkemizde büyük ölçüde eksikliği duyulan konaklama işletmeciliği muhasebe uygulamalarına katkıda bulunmayı amaçladık. Avrupa ve özellikle ABD 'lerinde otel işletmeciliği muhasebesi ve buna ilişkin konularda yüzlerce kitap yayınlanmış ve bilimsel araştırmalar yapılmıştır. Son yıllarda ülkemizde birçok modern ve yeni otellerin inşaatı ile otelcilik sahasının popüler bir yatırım haline gelmiş olması, otel muhasebesini de önemli bir ihtisas muhasebesi dalı haline getirmiştir. Bu konuda yapılacak araştırma ve yayınlar ile otel işletmeleri muhasebesi gelişebilir. İşte bu görüş, böyle bir çalışma yapmamıza neden olmuştur.

Bu çalışmamız, ekte verilen yerli ve yabancı kaynaklardan ve uygulamadaki deyimlerden yararlanılarak hazırlanmıştır.

Ayrıca Ankara Ticaret ve Turizm Yüksek öğretmen Okulu ile Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi Turizm İşletmeciliği bölümü ve AHMA öğrencileri için uzun yıllar verdiğimiz dersler sırasında hazırladığımız ders notlarından derlenmiştir. Bu nedenle sınıf içi çalışmalarla birlikte, bu çalışmanın mesleki uygulamalarda yararlı olacağı kanaatindeyim.

Turizm eğitimi veren Fakülte ve Yüksek Okullarımızda çeşitli adlarla okutulan Otel Muhasebesi derslerinde, öğretim elemanı arkadaşlarımız kitapta yer alan tüm konulan okutamayabilirler. Bu nedenle öğretim süresine uygun şekilde gerekli gördükleri konular işlenebilir.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015