%10
Köpeğin Pençesi - Savage, Thomas

Köpeğin Pençesi

Thomas Savage

Yayınevi: Düşbaz

Yayın tarihi: 12/2021

ISBN: 9786257425087

Çevirmen : Şaziye Çıkrıkcı

Türkçe | 256 Sayfa | 13,6 x 21 cm

Tür: Polisiye

  • 42,30 TL
  • 47,00 TL

“İki kardeş, iki ortak. Gerçekten de öyleydiler. Hatta ortaktan daha fazlası, kardeşten de öteydiler.”

1920’lerin Montana’sında geçen bu sürükleyici aile dramı, vadideki en büyük çiftliğin sahibi iki erkek kardeşin hikâyesini anlatıyor. Çiftliğe gelmeleriyle birlikte –zaten olmayan– huzuru bozan bir kadın ve bir delikanlının, bir anne ve oğlunun sarsıcı hikâyesi... Roman, Thomas Savage’ın ilk kelimesinden son kelimesine kadar okuru esir alan sesi, karakterlerin tutkusu ve zalimliğiyle sarmalanıyor.

Köpeğin Pençesi, Amerikan edebiyatının en güçlü ve özgün kalemlerinden, güç teması etrafında şekillenen aile içi zorbalığa, acımasız maskulenliğe, ırkların üstünlüğüne, baskın olanın hegemonyasına, makineleşme ile doğanın mücadelesine karşı çarpıcı bir meydan okuma…

“Bay Savage’ın tonu muazzam... Edebiyat piyasasında bir adaletten bahsedebilseydik Thomas Savage’ın onlarca romanından özellikle bu ya da herhangi biri son 30 yılın çoksatan listelerinden düşmezdi... Savage, daha fazla okur tarafından keşfedilmeyi sonuna kadar hak ediyor.”
—Valerie Sayers, New York Times Book Review

“Thomas Savage’ın sesi her daim keyif veriyor... Adeta Conrad, Ford ve aynı yüzyılın erken dönemlerindeki diğer önemli hikâye anlatıcıları gibi yazıyor... Köpeğin Pençesi modern Batı’ya dair okuduğum en iyi kitap.”
—William H. Pritchard, Hudson Review

“Thomas Savage nasıl hikâye anlatacağını, neyi dışarıda bırakacağını, nerede sürpriz yapacağını biliyor. Sizin her şeyi görmenizi, koklamanızı, işitmenizi ve tatmanızı mümkün kılıyor.”
—Dennis Murphy, Tulsa Daily World

“Güçlü bir hikâye anlatıcısı… Savage’ın kitapları daha fazla okunmayı hak ediyor.”
—Roger Sale, New York Review of Books

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı