Korku Değil Bilmek Seni Yaşatır : Sağlıklı Yaşam İçin Erken Tanı Rehberi - Yakıncı, Cengiz

Korku Değil Bilmek Seni Yaşatır : Sağlıklı Yaşam İçin Erken Tanı Rehberi

Cengiz Yakıncı

Yayınevi: Akademisyen Kitabevi

Yayın tarihi: 01/2015

ISBN: 9786054699990

Türkçe | 278 Sayfa | 22 x 22 cm

Tür: Tıp-Sağlık

Erken tanı, herhangi bir hastalığın, o hastalığa ait belirtilerin tam olarak ortaya çıkmadığı, kişiye acı ve sıkıntı vermediği, onu çalışmaktan alıkoymadığı dönemde tanınması durumudur. Hastalıklara erken tanı konulmasıyla tedavi şansı artar, tedavi kolaylaşır, tedavi giderleri azalır, doku ve organ kayıpları önlenir ve iş gücü kaybının önüne geçilir.

Erken tanı konusunda yazılan kitaplar sıklıkla kanser konusunu işlemektedir. Diğer hastalıklarla ilgili erken tanı kitapları yok denilecek kadar azdır. Bu kitapta özellikle erken tanı konulduğunda yüz güldürücü sonuçlar alınabilecek hastalıklar üzerinde duruldu. Çalışma alanı "sağlık" olmayan kişilere yönelik olarak hazırlanan kitabımızın temel hedefi, sağlık okuryazarlığı seviyesini arttırmak ve dertler kişilerin derdi olmadan çare yollarını göstermeye çalışmaktır.

Kitabımız, 24 farklı üniversiteden ve 9 eğitim hastanesinden 100'e yakın uzman hekimin çabaları ile oluşturuldu. 131 başlığı içeren eserde, konular alfabetik olarak sıralandı, konu başlıklarının farklı şekilde bulunmasını kolaylaştırmak için kitabın ilk sayfalarında tematik konu sıralaması yapıldı. Her konu karşılıklı iki sayfada verildi ve aynı formatta işlenerek kitabın kolayca okunması hedeflendi. İşlenen hastalıkların çoğu resimlerle desteklenerek hastalıklarla ilgili akıllarda bir imaj oluşturulmaya çalışıldı. Tüm konular Türkçe öğretmeni Kevser Akın tarafından anlaşılabilirlik ve yazım kuralları açısından denetlendi.

Erken tanı konusunda halka yönelik olarak hazırlanmış en kapsamlı kitap olma özelliği taşıyan bu eserin, hastalıkların erken tanısına yardımcı olması ve şifaya ulaşmasına katkı vermesi dileğiyle…

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı