%25
Kumsaldaki Timsah - Peters, Elizabeth

Kumsaldaki Timsah

Elizabeth Peters

Yayınevi: Oğlak

Yayın tarihi: 04/2006

ISBN: 9789753295390

Çevirmen : Nalan Tuncer

Türkçe | 347 Sayfa |

Tür: Polisiye

  • 11,25 TL
  • 15,00 TL

Bir uluma, gerçek bir hayvan ulumasıyla, oda adeta sarsıldı. Ulumanın nereden geldiğini anlayabilmek için kendimi toparlamama fırsat bulamadım, üzerime doğru bir kasırga geldi. Güçlü, güneşten iyice bronzlaşmış bir el elimdeki heykelciği çekip aldı. Kulaklarımda bir ses gümbürdedi. “Madam! Bana bir iyilik yapın ve bu paha biçilmez mirasa elinizi sürmeyin...”

Ciddiyetimi takındım ve yüzümü saldırganıma doğru çevirdim. Uzun boylu, çam yarması gibi geniş omuzlu, çenesinde Asur krallarının heykellerinde gördüğüm gibi kesilmiş siyah sakalı olan bir adamdı. Güneşten iyice kararıp Mısır yerlilerinin tonuna yaklaşmış bronz bir yüzden, iki mavi göz öfkeyle bana bakıyordu. ... Aksan tam bir centilmen aksanıydı. Ama duyarlılık konusunda aynı fikirde değildim.

“Beyefendi” dedim, adamı tepeden aşağı süzerek. “Sizi tanımıyorum...”

“Ama ben sizi tanıyorum, Madam! Sizin gibilere çok rastladım. Deliler gibi sağa sola koşturan en sakar ve en küstah İngiliz kadınlarını iyi tanırım... Bu tür, sivrisinek gibi bütün dünyayı kaplamıştır ve insanı deli eder. Yeryüzünde piramitlerin derinliklerinden, Himalayalar’ın tepelerine kadar sizin gibilerin bulunmadığı tek bir nokta yok!”...

“Peki ya siz beyefendi, gürültücü ve görgüsüz, asil ve yüce İngiliz erkeklerine ne demeli? ...Kendilerini bir şey sanıp ortalıkta kasıla kasıla yürüyen...”

Düşmanım çıldırmıştı, ben de öyle olmasını istemiştim. Sonraki yorumları pek anlaşılır olmadı. Ama rafta duran birkaç narin obje tehlikeli bir biçimde titredi.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı