%25
Kuşatılan Şehirler - Graham, Stephen

Kuşatılan Şehirler

Stephen Graham

Yayınevi: Nota Bene

Yayın tarihi: 11/2013

ISBN: 9786055513726

Çevirmen : Levent Aydeniz

Türkçe | 504 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm.

Tür: Kent, Yerel Yönetim

  • 33,00 TL
  • 44,00 TL

Stephen Graham, Kuşatılan Şehirlerler adlı uluslararası alanda yankı yaratan kitabını 2013 sonuna doğru yazmış olsaydı Gezi Direnişi’ni örnekler arasında gösterir miydi? Muhtemelen, evet…Stephen Graham, yaptığı özgün araştırmanın zenginliğiyle Batılı askeriye ve güvenlik güçlerinin, bütün kentsel alanları gölge düşmanların sızdığı çatışma bölgeleri olarak nasıl algıladığını gösteriyor. Kentli yurttaşlar, sürekli olarak takip edilmesi, gözetlenip kaydedilmesi ve denetlenmesi gereken hedefler haline getiriliyor. Graham, Batı ordularının yüksek teknoloji kullanan kentsel isyan karşıtı güçlere dönüştürülmesini inceliyor. Uluslararası sınırların militarizasyonuna ve gözetlenmesine, demokratik muhalefeti bastırma düşünceleri doğrultusunda ‘güvenlik’ kavramının kullanımına ve iç savaşı askıya almak için mevzuatın devreye alınmasına odaklanıyor.

“Stephen Graham, bu yeni çalışmasında kentselliği sınırlayan bir durum olarak savaşa bakıyor ve gelecek için alternatif bir kentsellik arayışına giriyor.” 
Eyal Weizman, Hollow Land kitabının yazarı

“Küresel çatışma bölgelerinden temel ve oldukça ürkütücü bir çalışma.”  Mike Davis, Gecekondu Gezegeni kitabının yazarı

“Keskin, akıcı ve zekice bir metin... Graham, tutarlı bir biçimde öngörülü ve merak uyandırıcı. Kuşatılan Şehirler, askerî tasavvurun yüzyılımızı şekillendirme yolunda peşinde olduğu kara fantezilerin gerekli bir analizi.” Red Pepper

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı