%10
Lemur Lemi Mirket Ari ve Diğerleri  - Çarmıklı, Elif Özmenek

Lemur Lemi Mirket Ari ve Diğerleri

Elif Özmenek Çarmıklı

Yayınevi: Pötikare

Yayın tarihi: 02/2019

ISBN: 9786055083854

Türkçe | 40 Sayfa | 15 x 21 cm

Tür: 0-6 Yaş Okuma Kitapları

  • 13,50 TL
  • 15,00 TL

 Minik Kuş, o günden sonra “Bir tilki bir kuşun annesi nasıl olabilir ki?” diye soranlara, “Sevgiyle olabilir!” diye cevap verdi.
Çocuklar, Lemur Lemi’nin delik çorabına bakıp, gülmeye başladılar. Lemi bir an en yakın arkadaşı Ari ile göz göze geldi.  Ve kızmak yerine o da kendisine gülmeyi tercih etti.
Luna’yı gören Duru “Aaa, bu ayının karnında kocaman bir dikiş var, ne çirkin!” dedi.  Yasemin, “Hayır yanılıyorsun. O dünyanın en güzel ve de özel ayısı çünkü ben onu kurtardım!” dedi. 
Küçük bir fark ediş, büyük bir fark yaratır. Fark eden, artık etrafına başka bir gözle bakmaya başlar. Elif Özmenek Çarmıklı’nın yazdığı ve Elif Balta Parks’ın resimlediği kitabımız, sade ve keyifli diliyle çocukların farkındalıklarını arttırmaya yönelik üç hikayeden oluşuypr.


Yazar Hakkında
Herkes gibi ilkokulda okuma-yazmayı öğrendim fakat sınıfta en son okuyan kişiydim. Buna o zaman canım çok sıkıldı, doğruyu söylemem gerekirse. Ancak, bu sayede okumanın bir yarış değil, ömür boyu sürecek bir macera olduğunu öğrendim. Büyüdükçe öğrenmenin anlık değil; sürekli olduğu zaman fark yarattığını gördüm. İşte bu sebeple, farklı konular üzerine çalışmayı hep çok sevdim. Sosyoloji, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi okudum. Öğretim görevlisi, gazeteci ve araştırmacı olarak çalıştım. Uzun yıllar Amerika’da yaşadım. Tek başına ailemden, ülkemden uzak olmak biraz zordu ama bu sayede bütün dünyanın evim, sevmeyi seçtikleriminse ailem olduğunu öğrendim. Sonra dünya harikası iki çocuğum oldu: Asya ve Kuzey! Ve onlardan öğrendim ki ben çocuk hikâyeleri yazmayı çok seviyorum. Ve böylece yazarlık yapmaya başladım. Umarım siz de kendi yolculuğunuzda neyi sevdiğinizi kolaylıkla keşif edersiniz. Bu keşifte hikâyeler de size eşlik eder!

Çizer Hakkında
Üniversitede İşletme Bölümü’nden mezun oldum. Ardından Londra’da, Central Saint Martins’te çeşitli kurslara devam ettim. Bunlardan biri de illüstrasyon üzerineydi. Hayatımı çocuk kitaplarını resimleyerek geçiriyor ve Londra’da yaşıyorum.

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Nişantaşı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı