%0
Mekanik Titreşimler 2 - Karabay, Sedat

Mekanik Titreşimler 2

Sedat Karabay

Yayınevi: Birsen

Yayın tarihi: 10/2017

ISBN: 9789755116679

Türkçe | 544 Sayfa | 16,50 x 23,50 cm.

Tür: Makine

  • 200,00 TL

“Mekanik Titreşimler Cilt-1 ve Cilt-2” adı altında hazırlamaya çalıştığım bu kitaplar, mu¨hendislik eğitimi alan öğrencilerin lisans eğitiminde aldıkları temel disiplinlerden olan Makine Dinamiği ve Mekanik Titreşimler derslerine katkıda bulunabilmek ve onların konuları daha iyi öğrenmelerini sağlamak amacıyla derlenmiştir. Kitabın içindeki konu ve problemlere ait resimlerinin uyumlu çizilmesi ve problemleri şekil u¨zerinden anlayarak takibinin yapılabilmesi u¨zerinde oldukça etkili çalışmalar yapılması gerektiği açıktır. Dolayısıyla kitap içeresindeki resimlerin hazırlanması ve resimlerin kitapların tamamında özellik açısından uyumlu olmasına özel gayret sarfedilmiş olup bu çalışmaların tu¨mu¨, mu¨hendis adayı sevgili öğrenciler ve konuya ilgi duyan mu¨hendislerin fazla zaman harcamadan konuları anlamalarını kolaylaştırmak için yapılmıştır.
Her bölu¨m için gayet titizlikle problemleri tanımlamak için kullandığımız mekanizmalara ait resimlerin çizilmesinde, du¨zenlenmesinde ve kitabın hazırlanmasında bana desteğini esirgemeyen kıymetli asistanım Yu¨k. Mak. Mu¨h. Eser Yarar’a özellikle teşekku¨r etmeyi borç bilirim.

Her iki kitap içerisinde de genç mu¨hendis adaylarının ve mu¨hendislere daha etkili olarak konuyu anlamaları için bölu¨m son kısımlarına ek problemler ve açıklamalı çözu¨mleri ilave edilerek daha fazla uygulama yapmalarına olanak sağlanmaya çalışılmıştır.
Sonuç olarak çok daha iyi kitapların yazılarak, şekilleri çizilerek, problemler tasarlanarak mu¨hendis olmak isteyen gençlerimize, konuların etkili ve hızlı öğrenmelerinde katkılar sunacak nice eserlerin mu¨hendislik eğitim hayatına kazandırılmasını u¨mit ederim. Hazırlayıp sizlere sunduğum bu kitaplardan yararlanmaya çalışanlara, mesleki öğrenimleri konusunda bir miktar katkıda bulunabildiysem, bunun vereceği mutluluğun benim için yeterli olacağını belirtmek isterim.


Saygılarımla,
Prof. Dr. Sedat Karabay

Mekanik Titreşimler için şu an satın alabilecekleriniz

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı