%10
Milletin Şairi Mehmet Akif - Kurnaz, Cemal

Milletin Şairi Mehmet Akif

Cemal Kurnaz

Yayınevi: Muhit Kitap

Yayın tarihi: 07/2021

ISBN: 9786257674140

Türkçe |

Tür: Deneme

  • 16,20 TL
  • 18,00 TL

 Mehmet Âkif, her geçen gün bu milletin aziz hatırasında hürmetle, rahmetle anılan bir şair. Sadece İstiklâl Marşı değil, şiirleri, mücadelesi ve hepsini bütünleyen ömrü onu her geçen gün daha bir diri, daha bir canlı kılıyor. Hakkında ne söylense ne yazılsa sanki yine hep bir eksik kalacak.

Arkasından koca bir millet isim olarak da fikir olarak Âkif ve Asım adlarıyla adeta yeniden doğdu. Bunlar hep onun aziz hatırı, aziz hatırasıdır.

Prof. Dr. Cemal Kurnaz, bu eserinde bilhassa bir başka kıymetli şair Osman Yüksel Serdengeçti’nin yazılarından, şiirlerinden ve en mühimi mücadelesinden hareketle hem kendi nesli hem de sonrakiler için Âkif’in yüreklerde oluşturduğu samimiyeti ve sıcaklığı gün yüzüne çıkarıyor.

Âkif, her dem yeniden doğan ve hiç usanılmayan bir isimdir. Kendisinden sonra nice büyükler, fikir ve dava adamları, şairler ve yazarlar gelmiştir, geçmiştir ve gelecektir. Hepsi de, o büyük inanmış adamın, o büyük millet mistiğinin, o ulu şairin gölgesinde serinlik ve esenlik bulmuşlardır.

Yarınlar için de Âkif bir rehberdir; onu anlatan, onun sevgisiyle dolan eserler de birer kandil. Daima yol göstermesi, daima yanması ümidiyle.

Prof. Dr. Cemal Kurnaz’ın anlattığı Âkif, hayatın içinde, milletin yanında, mücadelenin ve fikrin önündedir. Ona bir adım daha yaklaşabilmek için bu kitap kılavuz.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı