Mimar Olmak İstiyorum - Amor, Pablo

Mimar Olmak İstiyorum

Pablo Amor

Yayınevi: Yeni İnsan

Yayın tarihi: 08/2019

ISBN: 9789752498945

Yazar : Cristina Llorente

Çevirmen : Ayşe Caner

Türkçe | 48 Sayfa | 21.5 x 14 cm

Tür: 7-10 Yaş Okuma Kitapları

 Edu 8 yaşında, 121 santim boyunda ve 24 kilogram ağırlığında bir çocuktur. Diğer birçok çocuk gibi, çikolatalı ekmeği, ağaçlara tırmanmayı ve şeker dükkanının o renkli raflarına bakmayı çok sever. Fakat biberi, kolayı ya da yatak odasının pencerine çarpan sineklerin sesini sevmez. Yerinde duramayan, hayalperest, korkusuz, enerjik, birazcık sabırsız, oldukça da büyüleyici biridir.

 Edu, öbür arkadaşları gibi sadece evde oyuncaklarıyla oynamayı değil, aynı zamanda tahta kulübelerin içerisinde vakit geçirmeyi ve eşyaları söküp takmayı da sever. Her gün öğle yemeğinden sonra mutfak sandalyelerini söker, karmaşık yapılar inşa eder, onların üzerini masa örtüsüyle örtüp kalelere, gökdelenlere ya da bahçeli evlere dönüştürür.
 
 Çünkü Edu mimar olmayı her şeyden çok istiyor.

 Bu amacını gerçekleştirmek için, geçmiş çağlarda inşaedilmiş evleri incelediği bir maceraya atılır. İyi bir tasarımcı aynı zamanda iyi bir gözlemci olmak zorundadır.

 Bu kitapta Edu, dünyadaki en güzel evi bulmayı çabalarken, bizi mimarinin en önemli eserlerine doğru yapılan bir yolculuğa sürüklüyor.

Yazar Hakkında:
Pablo Amor ve Cristina Llorente
Pablo Amor ve Cristina Llorente, İspanya’daki Arquitectives firmasının mimarları ve aynı zamanda yöneticileridir. Kentlerin daha güzel şekillenmesi ve vatandaşların daha huzurlu yaşayabilmesi için mimarlığın ve düzgün çevre yapısının yaygınlaştırılmasına özen gösteriyorlar. Onların projeleri ve eğitim programları; çocuklara yaratıcılıklarını, gözlem yeteneklerini ve eleştirel yaklaşım biçimlerini geliştirecek farklı bir dünya anlayışı katmayı amaçlıyor.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı