%25
Mustafa Kemalin Saati - Öngider, Seyfi

Mustafa Kemal'in Saati

Seyfi Öngider

Yayınevi: Aykırı

Yayın tarihi: 11/2013

ISBN: 9789756154366

Türkçe | 440 Sayfa | 13,5 x 21 cm.

Tür: Atatürk  |  Tarih Çalışmaları

  • 70,50 TL

Bir Cep Saati Tarihin Akışını Değiştirebilir mi?

Eğer  o  saat Mustafa  Kemal’in  saatiyse;  eğer  10  Ağustos  1915’te,  Conkbayırı’nda Miralay Mustafa  Kemal’in  ceketinin  sağ  üst  cebi  yerine  sağ  yan  cebine  girer  ve dolayısıyla  gelen şarapnel  parçasını  engelleyemezse… Ve  böylece Mustafa Kemal “Atatürk”  olmaya  fırsat  bulamadan,  34  yaşında  genç  bir  albayken  Çanakkale’de hayatını  kaybederse… O  saat  tarihin  akışını  değiştirebilir. Çünkü  söz  konusu  olan Türkiye  Cumhuriyeti’nin  kurucusunun,  “Tek  Adam”ın  tarih  sahnesine çıkamamasıdır. 
Atatürk’ün hiç olmadığı bir Türkiye’de neler olur veya olmazdı, olamazdı? 
Osmanlı  yenileceğine  ve  işgal  edileceğine  göre  yine  milli  mücadele  olur  muydu?
Peki,  siyasi  ve  askeri  liderlik  nasıl  oluşurdu?  Türk-Yunan  savaşı  nasıl  gelişir  ve sonuçlanırdı? Osmanlı  sona  erer,  cumhuriyet yine kurulur muydu? Siyasi  rejim  tek partili mi, çok partili mi olurdu? Meclis, siyaset nasıl şekillenir, ekonomi ne olurdu?
Kürt  isyanları  yine  olur,  ordu  yine  darbe  yapar  mıydı?  Müslümanlar,  Ülkücüler, Solcular ne olurdu? 
Gerçekle kurgunun iç içe geçtiği bu kitapta tüm bu sorulara ve daha da fazlasına bir “alternatif  tarih”  ile  cevap  veriliyor.  Tarihsel  koşullar  ve  aktörler  dikkate  alınarak nelerin  olacağı  veya  olmayacağı  öngörülürken  sürükleyici  ve  aynı  zamanda tartışılması gereken bir hikâye ortaya çıkıyor. 
Geçmişi Tanrı bile değiştiremezmiş ama tarihçi için sorun de- ğildir! Alternatif tarih yazarı için ise hiç sorun değildir!

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı