%10
Nesnelerin Gizli Işığı 	 - Nakib, Mai Al

Nesnelerin Gizli Işığı

Mai Al Nakib

Yayınevi: Livera

Yayın tarihi: 05/2024

ISBN: 9786256663084

Çevirmen : Anıl Ceren Altunkanat

Karton Kapak | Türkçe | 208 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: Politika - Dünya

  • 247,50 TL

 "Eski, yok olmuş bir dünyaya duyduğu şefkat ve modern Orta Doğu'nun örselenmiş manzarasını yakalayan benzersiz bakışı ile Al-Nakib, heyecan verici yeni bir edebi ses olarak kutlanmalı."
The National
Ortadoğu Kitaplığı serimizin ilk kitabı Nesnelerin Gizli Işığı’nda Mai Al-Nakib savaşın gölgesinde kalan insanların, aşkın, özlemin ve umudun peşinden koşarken nasıl hayatta kalmaya çalıştıklarını gözler önüne seriyor. Bir lamba, bir mektup, bir fotoğraf gibi günlük hayatımızda sıkça karşılaştığımız ama genellikle göz ardı ettiğimiz nesnelerin, sahipleriyle ve geçmişleriyle nasıl derin bağlar kurduğunu keşfediyor.
Al-Nakib, küçük ama güçlü nesneler etrafında örülen hikâyelerle savaşın ve barışın, ayrılığın ve buluşmanın, kaybın ve umudun portrelerini çizerken bireylerin yaşamlarını ve Ortadoğu'nun geniş coğrafyasını şekillendiren tarihi ve sosyal koşulları da kat ediyor. Her bir nesne, bir zamanlar sevilen bir kişiyi, unutulmuş bir anıyı veya kırılgan bir hayali temsil ediyor. Bu nesneler, sadece kendi hikâyelerini değil, aynı zamanda bölgenin ve insanlığın ortak hikâyesini de anlatıyor.
Al-Nakib bu öyküler toplamıyla evrensel temalar üzerinden ilerleyerek bireysel yaşamların nasıl büyük tarihsel ve toplumsal olaylarla iç içe geçebileceğini ustaca ortaya koyarken, şiirsel dili ve keskin gerçekçiliğiyle bölgesel çatışmalar ve kişisel trajediler arasında dolaşarak insan ruhunun direncine ve iyileşme gücüne ışık tutuyor.
2014 yılında, Edinburgh Kitap Festivali kapsamında verilen İlk Kitap Ödülü’ne layık görülen Nesnelerin Gizli Işığı’nı okurken, nesnelerin yalnızca somut varlıklar değil, aynı zamanda bizimle birlikte yaşayan, nefes alan birer hikâye olduğunu keşfedeceksiniz.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015