Nlogıt İle Temel Ekonometri Örnekler ve Program Kodları - Kırışkan, Işın

Nlogıt İle Temel Ekonometri Örnekler ve Program Kodları

Işın Kırışkan

Yayınevi: Astana

Yayın tarihi: 01/2022

ISBN: 9786258045116

Türkçe | 113 Sayfa | 16 x 24 cm

Tür: Matematik-İstatistik

 Ekonometri, uygulamalı bilimler alanında kullanılan metodolojilerin bir bütünüdür. Matematik ve istatistik biliminin yoğun şekilde kullanıldığı ekonometri, günümüzün vazgeçilmezi haline gelmiş bir bilimdir. Teorik ekonometrinin, sayısal çözümlemeler ve programlama diliyle harmanlanması neticesinde gelişen uygulamalı ekonometri, paket programların kullanımını zorunlu hale getirmiştir.
Sosyal bilimler alanında ekonometrik analizlerin yapılabileceği pek çok paket bilgisayar programı mevcuttur. Bu programların çoğu, menü yollarına sahipken, bir kısmı sadece komut satırı kullanarak çalıştırılabilmektedir. Kitap kapsamında ele alınan NLOGIT programı ise, hem menü yardımıyla hem de komut satırına ilgili kod girişleri yapılarak kullanılabilmektedir. NLOGIT programının bu kitapta tercih edilmesindeki en önemli sebep budur.
Kitapta, giriş düzeyinde ekonometrik analizlerin NLOGIT programında uygulamalarına yer verilmiştir. Kitapta her bölüm, ilgili konuya ait kısa teorik bilgilere sahiptir ve bu bilgilerin akabinde NLOGIT programının kendi içinde yer alan veriler kullanılarak örnek uygulamalara yer verilmiştir. Özellikle uygulamalı bilimler alanında çalışan akademisyenlere, öğrencilere ve tüm ilgililere bu anlamda faydalı olacağı düşünülmektedir. Kitabın bir sonraki baskısında ileri düzey ekonometrik analizlerin programda uygulanışı ele alınacaktır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı