%25
Nöralterapi : Başka Bir Tedavi Mümkün - Nazlıkul, Hüseyin

Nöralterapi : Başka Bir Tedavi Mümkün

Hüseyin Nazlıkul

Yayınevi: Destek

Yayın tarihi: 03/2020

ISBN: 9786053116967

Türkçe | 112 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Tıp-Sağlık

  • 18,00 TL
  • 24,00 TL

GERÇEK NÖRALTERAPİYLE ŞİFA HERKESİN HAKKIDIR...

NÖRALTERAPİNİN doğrularını ve doğru uygulamalarını anlatan İLK ve TEK kitap...
Bu kitapta nöralterapinin ne olduğu ile yetinmeyeceğiz; hastalığın ne olduğunu, nasıl oluştuğunu, hastalığın oluşmasında nelerin rol oynadığını, ortaya çıkan semptomların neler olduğunu ve nasıl anlaşıldıklarını, nöralterapinin şikâyetleri sadece bastırmadığını ve gerçek manada tedavinin mümkün olduğunu göreceksiniz. Çünkü vücudumuz olağanüstü kompleks sistemlerin birbiri üstünde iyi biçimde organize olması ve belirli kurallar ve döngüler halinde çalışması ile var olmuştur; dolaşım sistemi, metabolizma, sindirim sistemi, hormonal düzenleme, ısı düzenlemesi ve bağışıklık sistemi gibi...
Nöralterapi yaklaşımında bedene organların tek tek toplamından oluşan bir organizma olarak bakılmaz. Çünkü bütünlük ve regülasyon yaklaşımında organların tek tek sorunsuz çalışmalarının yanı sıra birbiriyle olan ilişkileri, bedenin enerjisi, kişinin psikolojik ve toplumsal durumu da önemlidir. Bu yüzden bu yaklaşımın temelinde ana ekseni oluşturan bağ dokusunun ve vücudun bütün fonksiyonlarını düzenleyen otonom sinir sisteminin işlevselliği bütünlük içinde değerlendirilip tanı konur ve tedavi gerçekleşir.


Yazar Hakkında:

1963 yılında Pazarcık ilçesinde doğan Hu¨seyin Nazlıkul, eğitimine bu¨yu¨kannesinin kendisine okuduğu du¨nya klasikleri ile başladı ve öğrenimine Almanya’da devam etti.
Lise yıllarında Erich Fromm ile tanışarak, Erich Fromm bursu ile okumaya hak kazandı.
Yu¨kseköğrenimini Darmstadt TH – Elektrik Elektronik Mu¨hendisliği Faku¨ltesi’nde, Frankfurt am Main Wolfgang Johann Goethe Üniversitesi Tıp Faku¨ltesi ile İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Faku¨ltesi’nde tamamladı.
1992-1994 yılları arasında Kinikum und Fachbereich Medizin Johann Wolfgang Goethe Universitat Frankfurt am Main (Frankfurt W.J.G. Üniversitesi Tıp Faku¨ltesi) Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda asistan olarak çalıştı.
1993 yılından itibaren “Doğal Yöntemlerle Tedavi = Tamamlayıcı Tıp ve Regu¨lasyon Tıbbı”na yöneldi. Aynı yıllarda Frankfurt Tıp Faku¨ltesi bu¨nyesinde “Bilimsel Akupunktur” eğitimi alarak Akupunktur B diploması sahibi oldu.
2002 yılında Frankfurt am Main Hessen Tabipler Birliği’nin sınavıyla Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı, 2004’te ise Giessen Üniversitesi Tamamlayıcı Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda doçent oldu. Şubat 2010’da Berlin Üniversitesi Charite Tıp Faku¨ltesi’nde Tamamlayıcı Tıp ve Epidemiyoloji Anabilim Dalı bu¨nyesinde “Tamamlayıcı Tıp ve Regu¨lasyon Tıbbında Bozucu Alanların Nöralterapi ile Çözu¨mu¨” konusunda, tıp alanında ikinci doktora (PhD) tezini verdi. 2010 yılında da Hamburg Üniversitesi Tıp Faku¨ltesi’nde profesör olmaya hak kazandı.
1999 yılında Uluslararası Nörelterapi Eğitmeni, 2000 yılında Akupunktur ve MAPS alanlarında Uluslararası Eğitmen Eğitmeni, 2001’de Deutsche Akademie fu¨r Ernährungsmedizin e.V. Alman Beslenme Akademisi’nden (DAEM) mezun oldu. 2006’da DAEM Beslenmeden Sorumlu Hekim Eğitmeni oldu.
1998’de Deutsche Phytomedizinische Gesellschaft e.V. (DPG) Alman Fitotıp Derneği Fitoterapi Diploması, 2001’de DGOM Deutsche Gesellschaft fu¨r Ortomoleku¨ler Medizin = Alman Ortomoleku¨ler Tıp Derneği Diploması, 2005’te Zertifikat Der Deutsche Akademie Fu¨r Ganzheitliche Schmerztherapie = Alman Bu¨tu¨ncu¨l Ağrı Akademisi Diploması, 2010’da Homotoksikoloji Homepati’de Eğitmenlik diploması aldı. 2000’de FIMM Manuel Tıp Eğitmeni, 2002’de Ortomoleku¨ler Tıp Eğitmeni, 2006’da Ortomoleku¨ler Tıp Eğitmen Eğitmeni, 2010’da DPG Eğitmeni, 2014’te ESSOM ve FIMM Manuel Tıp Eğitmen Eğitmeni olmaya hak kazandı.
Eğitmenlik Yaptığı Kurumlar: IGNH, ZAEN, FIMM; ESSOM, IFMANT, ATM, ÖNR, SANTH, BNR, BAR, BTR, DGfAN, DGOM, DAGS, DPG, DAEM, DAS, ICAK, İCAÖ, AMS, WEGAMED, THERMOGRAFIE

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Beyoğlu
  • Nişantaşı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı