Nutuk - Atatürk, Mustafa Kemal

Nutuk

Mustafa Kemal Atatürk

Yayınevi: Toplumsal Dönüşüm

Yayın tarihi: 11/2004

ISBN: 9789756774090

Derleyen : Mehmet Seçkin

Türkçe | 655 Sayfa |

Tür: Atatürk

EY BÜYÜK ATA!
Varlığımızın en kutsal temeli olan, Türk bağımsızlık ve Cumhuriyetinin sonsuz bekçisiyiz. Bu karar sarsılmaz irademizin değişmez ifadesidir.
Gelecekte, hiçbir güç bizi yolumuzdan döndüremeyecektir.
Bizler, bütün hızımızı senden, milli tarihimizden ve ruhumuzdaki sönmez iman ateşinden alıyoruz. Senin kurduğun güçlü temeller üzerine attığımız her adım sağlam, yaptığımız her atılım bilinçlidir.
En kıymetli emanetin olan Türk bağımsızlık ve Cumhuriyeti, varlığımızın esası olarak eğilmez başların, bükülmez kolların, yenilmez Türk evlatlarının elinde sonsuza kadar yaşayacak ve nesillerden nesillere devredilecektir.
Bu kutsal emanete yönelen iç ve dış bütün saldırılar, iman dolu göğsümüze çarpacak ve parçalanacaktır.
Bağımsızlık ve Cumhuriyetimize göz dikecek düşmanlar en modern silahlarla donanmış olarak, en güçlü ordularla üzerimize saldırsalar da, milli bilincimizin en yenilmez gücünün en küçük bir parçasını bile sarsamayacaklardır.
Çünkü; bağımsızlık ve Cumhuriyetimize göz dikenler, karşılarında binlerce yıllık şerefli Türk tarihinin yılmaz evlatlarını, Cumhuriyet devrimlerinin feyizli ve imanlı gençliğini bulacaklardır.
EY TÜRK GENÇLİĞİ!
Bağımsızlık ve Cumhuriyetimizi korumak zorunluluğu doğunca, içinde bulunacağımız durum ve koşullar ne olursa olsun, kudret ve cesaretimizi damarlarımızdaki asil kandan alarak; bütün engelleri aşıp, her güçlüğü yenmek azmindeyiz.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı