%10
Ömerle Bir Kutu Macera : Zehravi - Taslı, Betülnur Aybegüm

Ömerle Bir Kutu Macera : Zehravi

Betülnur Aybegüm Taslı

Yayınevi: Kaşif Çocuk

Yayın tarihi: 10/2021

ISBN: 9786257003377

Resimleyen : Thukaa Kebriteh

Türkçe | 40 Sayfa | 20,00 x 23,50 cm.

Tür: Çocuk / 11-14 Yaş

  • 45,00 TL

“Öncü Bilim İnsanları” kitap dizimiz, bilim tarihimizde buluşlarıyla yahut buluşlara olan katkılarıyla gündeme gelmiş bilim insanlarımızın tanıtımını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.

Çocukluk ve ilk gençlik çağındaki okurlar daima bilim insanlarından, buluşlardan ve teknik ilerleme serüvenlerinden etkilenmişlerdir. Bu sebeple bilim insanlarımızı macera dolu bir hikâye içinde anlattık.

Hikâyemizin kahramanı Ömer, dedesinin evindeki çatı katında, gizemli kutuyu açarak içinden çıkan haritadaki yıldıza dokunur. Ömer kutu macerasıyla, geçmişe yolculuk yaparak o an haritada parıldayan yıldızın olduğu yere gider.

O bölgede yaşamış ve dünyaya buluşuyla ün salmış bilim insanının ortamına konuk olur. Ömer kendisine ev sahipliği yapan bilim insanının buluşlarını ve dünya bilimine katkılarını yakından tanıma imkânı bulur.

Kahramanımız macera dolu hikâyede çıktığı bu gizemli yolculuğundan çok önemli bilgiler öğrenerek evine döner ve öğrendikçe de mutlu olur.

Amacımız; bilim tarihimizde emeği olan büyük insanları bütün dünyaya ve gelecek nesillere anlatmak ve iyi işler yapan insanların biricik oluşunu dile getirmektir.

İyi okuyan, okudukça değer üreten, insanlığın hayrı ve erdemli geleceği için bilimsel çalışmalar yürüten, sanata ve bilime tutkun gençler olmanız dileğiyle…

Sağlıcakla okuyunuz.


Kitap Hakkında

Elinizdeki kitapta “Cerrahların Atası” olarak tanınan doktor Zehravî’nin tıp alanındaki bilimsel çalışmalarına ve buluşlarına tanıklık edeceksiniz.

Zehravî, tıp dünyasında çok dikkat çekici bir hastalık olan hemofiliyi ayrıntılı olarak tanımlayan ilk hekimdir. Cerrahlar ameliyat ipliği olarak hayvan bağırsağından yapılan KATGÜT’ü kullanmayı Zehravî’den öğrendiler.

Öncü Bilim İnsanı Zehravî’yi ve asırlar önce cerrahi alanda yaptığı bilimsel çalışmalarını daha yakından tanımak için heyecan dolu bir zaman yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz?

Ömerle Bir Kutu Macera için şu an satın alabilecekleriniz

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı