Ön Yargı Atlası - Cilt 1 - Tsvetkov, Yanko

Ön Yargı Atlası - Cilt 1

Yanko Tsvetkov

Yayınevi: Nail

Yayın tarihi: 09/2015

ISBN: 9786058551541

Çevirmen : Şeyda Öztürk

Türkçe | 84 Sayfa | 21 x 21 cm

Tür: Kültür Sosyolojisi

DÜNYAYA NASIL BAKIYORSAK, ÖYLE GÖRÜYORUZ…

Çocukluğu atlasların arasında kaybolarak geçen Bulgar harita tasarımcısı ve yazar Yanko Tsvetkov’dan ironi ile harita sanatının buluştuğu düşündürücü, eğlenceli ve hiciv dolu bir görsel hikâye…

Önyargı Atlası, İngilizce, Almanca, Rusça, İspanyolca ve Fransızcaya çevrildi; Rusya’da ve Almanya’da çok satanlar listesinde yer aldı.

Amerika Avrupa’ya, Avrupa Afrika’ya, Türkiye Avrupa’ya ve dünya Türkiye’ye, ülkeler birbirlerine yakın ve uzak komşularına nasıl bakıyorlar? Avrupanın koca çapkını Berlusconi’nin ya da huysuz nine Merkel’in gözüyle dünya nasıl bir yer? Avrupa 2022’de nasıl görünecek?

Kaçınılmaz ve insana özgü olsa da önyargılarımızdan kurtulabilir miyiz? O zaman dünya daha güzel bir yer olacak mı?

Tsvetkov’un halen devam eden geniş çaplı projesinin ilk kitabı olan Önyargı Atlası, sunduğu 40’tan fazla renkli harita ve ilginç yorumla bizi bu soruya cevap bulmaya davet ediyor.

Yanko Tsvetkov

Kozmopolit bir insan olan Tsvetkov çok sayıda kıtaya gitti, balta girmemiş ormanlardan, kavurucu çöllerden geçti ve kalabalık metropollerde pek çok kez taksiye bindi. Bu arada dört dil öğrendi ve deneyimlerini her zaman not etti – kâğıda ya da kafasına.

Ünlü projesi Klişelerin Haritasını Çıkarma fikri 2009’da tesadüfen başladı ve bir yıl içinde onu dünya çapında ünlü biri haline getirdi. O zamandan beri sadık hayranlarının kayıtsız şartsız sevgisinde boğuluyor ve çok sayıda nefret maili alıyor. Bir zamanlar düsturu bellediği “Asla şikâyet etme”yi artık neredeyse hiç takmıyor.

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı