%26
Overdose Türkiye : Narkoelitlerden Mafyaya Uyuşturucunun Yüzyıllık İstilası - Erdinç, F. Cengiz

”Bu Ürün Çok Satanlarda”

Overdose Türkiye : Narkoelitlerden Mafyaya Uyuşturucunun Yüzyıllık İstilası

F. Cengiz Erdinç

Yayınevi: Doğan Kitap

Yayın tarihi: 07/2024

ISBN: 9786256666696

Editör : Aslı Güneş

Karton Kapak | Türkçe | 512 Sayfa | 13,7 x 21 cm

Tür: Politika - Türkiye

  • 244,20 TL

Overdose Türkiye organize suç ve uyuşturucunun demokrasiye karşı bir tehdide dönüşen istilasını konu ediniyor. Kıyıda köşede unutulmuş resmi belgelerin, hiç konuşulmamış güncel raporların ve mahkeme kayıtlarının ayrıntılarında kalan karanlığa ışık tutuyor.

“Cengiz Erdinç'in Overdose Türkiye kitabı araştırmacı gazeteciliğin en seçkin örneklerinden biri. 1930'larda İstanbul'da üç eroin fabrikasının bulunduğunu ve bunlardan birinin yönetim kurulu başkanının sonradan başbakanlık yaptığını şaşkınlıkla okuduğumu hatırlıyorum. Overdose Türkiye'nin değeri, yıllar önce yazıldığında anlaşılabilseydi, belki bugün ülkemiz baronlar cennetine dönmeyecekti.”
İsmail Saymaz / Gazeteci - Sözcü

“Bir zehrin, bir ulusun damarlarında nasıl dolaştırıldığını anlatan belgesel bir gazeteci kitabı. Kanalizasyon ağından çıkan gerçek Türkiye’ye hoş geldiniz.”
Mustafa Hoş / Gazeteci

 “Overdose Türkiye konuyla ilgilenen herkesin referans kitabıydı. Özellikle bu yeni baskıdan sonra, kitabın tarihsel ve küresel perspektifi, mafya ve uyuşturucuyu yalnızca suç boyutuyla değil, toplumsal ve politik bir sorun olarak da anlamaya yardımcı oluyor.”
Andrés Mourenza / Gazeteci - El País
YAZAR HAKKINDA

F. Cengiz Erdinc¸, 1964 yılında İstanbul’da dogˆdu. I·stanbul U¨niver- sitesi Siyasal Bilimler Faku¨ltesi’ni bitirdi. 1987 yılında bas¸ladıgˆı gazetecilikte I·stanbul ve Ankara’da aralarında So¨z, Tempo, Ekonomi Politika, Aktu¨el, Sabah ve Yurt gibi yayınların yer aldıgˆı gazete ve dergilerde, televizyonlarda c¸alıs¸tı. I·lk kitabı C¸etele (Dogˆan Yurdakul ile) 1998 yılında yayımlandı. Gangster, Adalet Savas¸c¸ısı (Dogˆan Yurdakul ile) ve Kanun Dıs¸ında (Murat Toklucu ile) adlı kitapları var.

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Nişantaşı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015