%10
Özcülük : Daha Azın Disiplinli Arayışı  - McKeown, Greg

Özcülük : Daha Azın Disiplinli Arayışı

Greg McKeown

Yayınevi: Nova Kitap

Yayın tarihi: 01/2022

ISBN: 9786258489170

Çevirmen : Ladin Arda

Türkçe | 280 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Kişisel Gelişim

  • 51,30 TL

Kendinizi hep birçok işi bir arada yaparken mi buluyorsunuz? Aynı anda hem çok çalışmış hem de yetersiz mi hissediyorsunuz? Çoğunlukla meşgul olsanız da üretken değil misiniz? Zamanınızın sürekli diğer insanların planları yüzünden çarçur edildiğini mi hissediyorsunuz? Bunlardan herhangi birine evet yanıtı verdiyseniz, hayatınızın her alanında az ve öz yapmayı öğrenmelisiniz demektir. Kilit nokta daha kısa zamanda daha fazlasını yapmak değil, sadece doğru işleri yapmaktır. Neyin kesinlikle gerekli olduğunu ayırt etmek ve gerekli olmayan her şeyi ortadan kaldırmak sistematik bir disiplin gerektirir ve bu sayede gerçekten önemli olanlara tüm ilgimizi verebiliriz.

Özcülük, gerekli olanın hangisi olduğuna dair bizi daha seçici olmaya zorlayarak başkalarına bizim yerimize seçim yapmaları için örtülü izin vermek yerine, değerli zamanımızı ve enerjimizi nereye harcayacağımız konusunda kendi seçimlerimizin kontrolünü yeniden ele almamızı sağlar.

Bu, hayatlarının her alanında az ama öz yapmayı öğrenmek isteyen herkes için her şeyi yapmanın yepyeni bir yoludur.

“Greg McKeown’ın kitabı, hepimize bulaşan stres, tükenmişlik ve ‘her şeyi yapma’ zorunluluğuna karşı çok ihtiyaç duyulan bir panzehir. Sağlığının, esenliğinin ve mutluluğun kontrolünü yeniden kazanmak isteyen herkes için vazgeçilmez.”

–Arianna Huffington, The Huffington Post’un kurucusu ve işinsanı

“Siz de hayattaki tüm ‘doğru’ şeyleri örnek almaya, onları uygulamaya yönelik o amansız baskıyı hissediyor musunuz? Gerçek şu ki bu şekilde ilerleme kaydedemezsiniz. Hatta çabalarınız o kadar çok bölünür ki hiçbir etki yaratmama tehlikesiyle karşı karşıya kalırsınız. Greg McKeown ise cevabın hayatı özüne ayrıştırmakta olduğuna inanıyor. Size her hayat için neyin öz olduğunu söyleyemeyebilir ama kendi hayatınızdaki anlamı bulmanıza yardımcı olacak.”

–Daniel H. Pink, Drive ve Satışın Yeni Kuralları’nın yazarı

“Özcülük, yaşamın büyük bulmacalarından birinin cevabı: Nasıl daha az yapılarak daha fazla üretilebilir? Kendini başarıya adamış herkes için gerekli ve tam zamanında bir okuma.”

–Adam Grant, Vermek ve Almak’ın yazarı

"Özcülük, sizin için en önemli olanı nasıl belirleyeceğiniz ve sonunda size daha büyük ödüller verecek şekilde enerjinizi nasıl kullanacağınız yönünde kısa ve anlamlı tavsiyeler sunuyor."

–Reid Hoffman, LinkedIn Kurucu Ortağı ve The Start-Up of You’nun yazarı

"Her zaman her şeyi yapmak isteyen bir maksimalist olarak bu kitap bana meydan okudu ve hayatımı daha iyi hale getirdi. Sadece daha çok değil, daha iyi çalışmak istiyorsanız, bu kitabı okumalısınız."

–Chris Guillebau, 100 Dolarlık Başlangıç’ın yazarı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı