Profesör Challenger’ın Tüm Maceraları - Doyle, Arthur Conan

Profesör Challenger’ın Tüm Maceraları

Arthur Conan Doyle

Yayınevi: Elips

Yayın tarihi: 02/2017

ISBN: 9786051212937

Türkçe | 616 Sayfa | 13,5 x 21,5 cm

Tür: Roman Öykü

 “Profesör Challenger, iki yıl önce tek başına bir Güney Amerika gezisine çıktı. Geçen sene geri döndü. Güney Amerika’da bulunduğu kesin, ancak tam olarak nereye gittiğini açıklamayı reddediyor. Çekingen bir şekilde maceralarını anlatmaya başladı fakat birileri kusurlar bulmaya başlayınca istiridye gibi kapanarak kabuğuna çekildi. Ya çok olağanüstü bir şeyler oldu ya da adam baştan aşağı yalancı, ki bu daha büyük bir olasılık. Sahte olduğu söylenen birtakım resimler ortaya çıkardı. O kadar alıngan olmaya başladı ki, soru soran herkese saldırmaya koyuldu ve gazetecileri merdivenlerden aşağı fırlattı. Benim görüşüme göre o, bilime yatkınlığı olan cinai bir megaloman! İşte adamın, Bay Malone! Şimdi iş başına, bakalım sen nasıl bir izlenim edineceksin.”

 Dedektif Sherlock Holmes’un yaratıcısı Arthur Conan Doyle’un Sherlock kadar tanınmasa da onun kadar etkileyici bir başka karakterinin, Profesör Challenger’ın tüm maceralarını ilk kez bir arada okuyacaksınız bu külliyatta. Doyle’un huysuz kahramanı Profesör Challenger, huysuzluklarıyla insanları çıldırtmaya devam ediyor. Bu aksi aynı zamanda çok zeki karakterle yakınlık kurmak ve onu anlayabilmek hayli zor olsa da bir o kadar da keyifli olacaktır.

 “Kayıp Dünya”, “Ölümcül İklim”, “Sisler Ülkesi”, “Dünyanın Çığlığı” ve “Moleküler Ayrıştırıcı” adlı kitapları içeren bu külliyatı okurken Profesör Challenger ve arkadaşlarının peşinde Kayıp Dünya’ya gidip ilk insanlarla tanışacak, dinozorlarla savaşacaksınız; ardındantüm dünyaya yayılıp herkesi bir çırpıda öldüren zehirli havadan etkilenmemek için bir odaya sığınıp hayatta kalmaya çalışacak; sonra ruhlarla konuşmanın, spiritüalizmin bir saçmalık olduğuna inanan profesörle birlikte gerçeği bulmak için ruh çağırma seanslarının içine düşecek ve son olarak da Dünya’nın bizzat kendisiyle, canlı, nefes alan varlığıyla tanışacaksınız.

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı