Proje Hazırlama Uygulama ve Yönetme - Durgun, İntizam Seyda

Proje Hazırlama Uygulama ve Yönetme

İntizam Seyda Durgun

Yayınevi: Kendi Yayını

Yayın tarihi: 06/2016

ISBN: 9786056695704

Türkçe | 500 Sayfa | 16,50 / 24,00 cm

Tür: İş Yönetimi

Bu kitap, farklı kurumların sunduğu hibe programlarından yararlanmak isteyen kurum, kuruluş ve ilgili kişilerin proje hazırlık çalışmalarında ihtiyaç duyabilecekleri tematik ve teknik bilgileri sunmaktadır. Söz konusu bu temel hedef dikkate alındığında eser ile yararlanıcıların hibe programları için “proje nasıl hazırlanır ve uygulamada nelere dikkat edilir?” sorusuna cevap verilmeye çalışılmaktadır.

Kitap ile hibe programlarından daha etkin yararlanma, hibe programlarının temel özellikleri, proje kavramı ve proje döngüsü yönetimi, mantıksal çerçeve yaklaşımı, proje başvuru formunun doldurulması, başvuru süreci, güncel başvuru belgelerinin ve standart formların doldurulmasında dikkat edilmesi gereken noktalar, başvuruların değerlendirme aşamaları,
Hibe sözleşmesinin özellikleri, projelerin raporlanması, projenin muhasebeleştirilmesi, projelerin değerlendirilmesi ve izlenmesi gibi konulara değinilmektedir.

Son bölümlerde ise farklı hibe programlarının önceliklerine uygun olarak örnek projeler, mantıksal çerçeveler ve bütçeler sunulmuştur. Sayıca çok az olan böyle bir çalışma için belirtilmesi gereken bir konu da sadece proje hazırlama konusunda bilgiler verilmemiş, proje uygulama ve raporlamada yararlanıcının işini kolaylaştıracak bilgilere de yer verilmiştir.

Konu anlatımlarında, proje yönetimi açısından önemli alt başlıklar gerek kâr amacı güden kurumlar gerekse kar amacı gütmeyen kurumların başvurusuna uygun olarak çeşitli örneklerle açıklanarak, kitaptan yararlanmak isteyenlere önemli bir bakış açısı kazandırılmaya çalışılmıştır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı