Propaganda Çağı : İknanın Gündelik Kullanımı ve Suistimali - Pratkanis, Anthony

Propaganda Çağı : İknanın Gündelik Kullanımı ve Suistimali

Anthony Pratkanis

Yayınevi: Paradigma

Yayın tarihi: 10/2008

ISBN: 9789757819486

Yazar : Elliot Aronson

Çevirmen : Nagihan Haliloğlu

Türkçe | 430 Sayfa | Büyük boy  | 

Tür: Sosyal Psikoloji

Propaganda çağında yaşıyoruz; modern uygarlık propaganda uygarlığı. Modern toplum aşırı dozda iletişime ve propagandaya maruz kalmış toplumdur. Propaganda yegane kültürel form; verimli, baştan çıkarıcı; propaganda insanları, grupları ve toplumları ikna yolunda atılmış çok etkili ve önemli bir adım.

Çağdaş hayat propagandasız düşünülemez; propagandasız gündelik hayat uzun süredir imkansız. Bu yüzden modern kültürümüzün vazgeçilemezlerinden biri olan propagandayı anlamak durumundayız. Bu kitabın cevap aradığı temel sorulardan biri şu: Propagandayı retorikten (ikna sanatından) nasıl ayırt edebiliriz? İkna demokratik, propaganda despotiktir. Propaganda ikna etmedeki eleştirel tutumu nasıl rafa kaldırmakta ve düşünceyi nasıl hadım etmektedir?

İnsanlar gündelik hayatları içinde nasıl manipüle edilmektedir? Propagandistler gündelik hayatımızda bizi nasıl tuzağa düşürüyorlar? Korkularımız, umutlarımız, sevgi ve nefret duygularımız nasıl propagandanın nesnesi haline geliyor. Propaganda aslında modern toplumun en büyük problemlerinden biridir. Bu metni bu büyük problemin parçası olmamak için okuyun. Propaganda Çağı sizi modern toplumda bir "sosyal psikoloji" yolculuğuna çıkarıyor. Tanıtım Yazısı'ndan

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı