Şehir Yamyamlığı Manifestosu - Maas, Wietske

Şehir Yamyamlığı Manifestosu

Wietske Maas

Yayınevi: Kült Neşriyat

Yayın tarihi: 05/2013

ISBN: 9786058671799

Yazar : Matteo Pasquinelli

Çevirmen : Halil Duranay

Türkçe | 37 Sayfa |

Tür: Felsefe

Şehir yamymalığını, metropolisin biomorfik bilinçdışı var eder. Enerji akımları ve kaynaklarla güç kazanır, şehrin mevcut görüntüsü canlıdır.

Kadim insanlar için ruh yalnızca ağızdan üflenen bir nefesti. Homo sapiens ağzının tadı olan insandı, sofistike bir damak zevki olan bir insan...

Şehir Yamyamlığı Manifestosu, Wietske Maas ve Matteo Pasquinelli tarafından sürdürülen bir projenin temel deklarasyonudur. Bu manifestoda, Maas ve Pasquinelli, şehir ve mimari metabolizma üzerine teorik bir çalışmanın ilk çağrısını yapmaktadır. Manifesto’nun ilk versiyonu Amsterdam’da deklare edilmiştir. İlk manifestonun düzenlenmiş ve tam metin haline getirilmiş elinizdeki bu versiyonu, 5 Temmuz 2012 günü Berlin Sophiensaele Tiyatrosu’nda okunmuştur. Bu iki genç akademisyen, manifestolarında ve manifestoya ilham kaynağı olan ‘Urbanibalism’ projesinde; tarihten gastronomiye, bio-politikadan mimariye, metropollerden çağdaş bireye kadar geniş bir alanı kapsayan özgün ve yeni bir bakış açısı kurmaya cesaret ediyorlar. Maas ve Pasquinelli’nin çalışmasında da izlerine rastlanan Oswald de Andrade’nin Yamyam Manifestosu’ndan sonra Kült Neşriyat modernizm kıskacındaki çağdaş yamyamların izini, Şehir Yamyamlığı Manifestosu ile sürmeye devam ediyor.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı