Şeriat Pazarı : Tarikat Siyaset Ticaret 3 - Çetinkaya, Hikmet

Şeriat Pazarı : Tarikat Siyaset Ticaret 3

Hikmet Çetinkaya

Yayınevi: Günizi Kitaplığı

Yayın tarihi: 02/2008

ISBN: 9789758731855

Türkçe | 304 Sayfa |

Tür: Politika - Türkiye

Bu kitap; Tarikat/Siyaset/Ticaret alt başlığıyla yayımladığımız, "Türkiye'nin Şeytan Üçgeni" ve "Kuzu Postunda Kurt"tan sonra, üçlemenin üçüncü ve son kitabıdır.

"Biz bugünlere 24 saatte gelmedik" diyor Hikmet Çetinkaya.

Evet 24 saatte gelmedik. Biz Suudi Prens Muhammed Faisal Al Suud'a fahri doktora verilmesine sessiz kalarak, Başbakanlık'ta tarikat Şeyhleri ve şıhlar için düzenlenen iftar’ı görmezlikten gelerek, İmamhatiplerin 'Arka Bahçe' ilan edilmesini, 'Kanlı mı Kansız mı?'yı, 'Kayıp Trilyon Davası ve Mercümek'i, 'Yimpaş'ı, 'Minareyi, Miğfer'i, Süngü'yü ve daha da önemlisi 13-14 yaşındaki İmamhatipli çocuklara belletilen: "ben Muhammed Mustafa ümmetindenim. Türkiye dinsiz, Laik bir devlet haline gelmiştir. Hayatımı Mustafa Kemal dinsizliği ile savaşa adayacağıma, Türkiye'yi bir din ve şeriat devleti haline getirmek için mücadele edeceğime, Kemal Paşa zamanında çıkarılan dinsiz kanunların tatbikini önleyeceğime, kısa zamanda ümmet esasına dayanan şeriat devletinin kurulması için devlet idaresinde söz sahibi olacak mevkilere gelmek için çalışacağıma, dinim, allahım ve bütün mukeddesatım üzerine yemin ederim". andını dikkate almama gafletini de için alan bir süreci yaşayarak bugünlere geldik...

Bu kitap, Tarikat/Siyaset/Ticaret üçgeninde kurulan 'şeriat pazarı'nın dününden hareketle, oluşum ve gelişim sürecini anlatmaktadır.

ŞERİAT PAZARI için şu an satın alabilecekleriniz

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı