%25
Sibirya Esir Kamplarında Yedi Yıl Sarıkamıştan Vladivostoka : Dr. Yusuf İzzettin Bey’in Anıları - Sönmez, Bingür

Sibirya Esir Kamplarında Yedi Yıl Sarıkamış'tan Vladivostok'a : Dr. Yusuf İzzettin Bey’in Anıları

Bingür Sönmez

Yayınevi: Tarihçi Kitabevi

Yayın tarihi: 03/2020

ISBN: 9786054534906

Türkçe | 288 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Anı, Mektup

  • 35,25 TL

“Hani çocukluk çağlarının insanı ter içinde bırakan korkunç rüyaları vardır. Tıpkı onlar gibi… Yalınız bunlardan o günlerin hatıralarını içimde taşımadığım zehabına düşmeyin... Ekseri gecelerimde o hayatı baştan yaşarım… Bitmeyen demiryolu seyahatlerine, sonsuz deniz yolculuklarına çıkarım. Bazen ellerinde yalnız kılıçlar ile keşfi taarruzu yapmaya çıkmış bir Kazak müfrezesinin bana doğru gelmesi ile uyanırım. Bazen da son defa yüzünü görmeden gaip ettiğim annemi, o yarı müşfiki yanımda yaşar bulurum… Ona doğru koşarım… Fakat bunların hepsi birer hayal, birer seraptırlar... Uyanınca, önümden silinirler. Hulâsa ben öyle yarı hayal, yarı korku içinde tuhaf bir ömür geçiririm.”                                                                                                    Dr. YUSUF İZZETTİN
  
Prof. Dr. Bingür SÖNMEZ
1952 yılında Sarıkamış’ta dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra Pendik Lisesi’ni 1969 yılında bitirerek İstanbul Tıp Fakültesi’ne girdi.1976 yılında Tıp Doktoru olarak mezun oldu. Aynı Üniversite’de 1977-1984 arasındaki uzmanlık eğitimi gördü. 1984 yılında Londra St. Thomas Hastanesi’nde kalp cerrahisi asistanı ve Rayne Enstitüsü’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. Aynı hastanede 1987-1990 yılları arasında 3 yıl çalışarak koroner cerrahisi eğitimi aldı.
1988 yılında doçent, 1997 yılında profesör oldu. 1990 yılı sonunda kesin dönüş yaparak İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü’nde göreve başladı ve 1995 yılına kadar aynı zamanda Florence Nightingale Hastanesi’nde çalıştı. Daha sonra, Florence Nightingale Hastanesi’nde Kalp Cerrahisi Bölüm Başkanı, aynı zamanda Kadir Has üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Cerrahi Bölümleri Başkanı olarak çalıştı. 2001 yılından beri özel bir hastanenin Kalp Cerrahisi Bölüm Başkanı olarak çalışmaktadır.
Yurt içi ve dışında yüzden fazla yayını, 5 kitapta yazdığı 8 bölüm vardır. Radial Arter Greft Hazırlanması; Kalp Yogası ve Ateşe Dönen Dünya: Sarıkamış isimli kitapları var. Birçok tıbbi derginin editor listesinde görevli olup Sarıkamış ile ilgili sinema, belgesel, kitap gibi tüm çalışmalara katkıda bulunuyor ve bilimsel danışmanlığını yapıyor. Ülkem Ateş Çemberi İçinde İken Sarıkamış; Nargin; Kafkas Cephesi; Âşıkların Dilinden Sarıkamış; Sarıkamış’tan Çanakkale’ye isimli kitapları yayına hazırlamıştır. Yurt içi ve yurt dışında bulunan 24 derneğin üyesi olan Prof. Dr. Bingür Sönmez, evli, iki çocuk babasıdır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı