%10
Son Firavun - Kayakuş, Cenk

Son Firavun

Cenk Kayakuş

Yayınevi: Kanon

Yayın tarihi: 05/2022

ISBN: 9786057087997

Türkçe | 376 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Tarihsel Roman

  • 58,50 TL

Yavuz Sultan Selim, 1517 yılında Mısır’ı fethettiğinde Mısır firavunlarına ait görkemli bir mezar odası keşfeder.

İkinci Dünya Savaşı’nın son aylarında ise İngilizlere ait bir deniz uçağı gizli bir görev uçuşu için Süveyş Kanalı’ndan havalanır. Uçak taşıdığı gizemli kargoyla birlikte Sahra Çölü’nün ıssız topraklarında ortadan kaybolur. Ve günümüzde, Yavuz Sultan Selim’in Topkapı Sarayı’nda sergilenen tılsımlı gömleğinde, yüzyıllar önceki keşfine ait heyecan verici ipuçları ortaya çıkar. Peki farklı dönemlere ait bu üç gizemli olay birbiriyle nasıl bağlantılıdır?

Cevapların peşine düşen Hakan Geda, Mısır arşivlerinde araştırma yapmak için radikal İslamcı terör örgütü HALAS’ın alevlendirdiği ayaklanmalarla çalkalanan Kahire’ye doğru yola çıkar. Ancak bilmediği bir şey vardır: Örgüte finansman bulmak için Orta Doğu’daki tarihî eserleri yağmalayan HALAS da Yavuz Sultan Selim’in gizemli keşfinin peşindedir. Hakan Geda, kayıp mezar odasını bulmak için zamana karşı yarışırken, kendisini çok geçmeden tehlikeli bir hazine avının içinde bulur. Karşısındaki düşman bu sefer hiç olmadığı kadar büyüktür.

Cenk Kayakuş’un her sayfası heyecan dolu yeni romanı Son Firavun, okuyucuları bir kere daha tarihin gizemleriyle örülü unutulmaz bir macerada buluşturuyor.

“Yavuz Sultan Selim, Mısır’ı fethettiği zaman yalnızca Memlûkleri ortadan kaldırmadı, binlerce yıl önce Nil Nehri boyunca yaşamış kadim bir kültürün de tek hâkimi olmayı başardı.”

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı