%10
Şule Karavanda : Hallstatt - Köse, Şule Cingil

Şule Karavanda : Hallstatt

Şule Cingil Köse

Yayınevi: Erik Yayınları

Yayın tarihi: 01/2018

ISBN: 9786058235281

Türkçe | 16 Sayfa |

Tür: 7-10 Yaş Okuma Kitapları

  • 22,50 TL
  • 25,00 TL

Çocukları dünyanın en güzel ve en ilginç yerlerine götüren Şule Karavanda - Portakal serisinin dördüncü kitabı Şule Karavanda - Hallstatt Erik Yayınları’ndan çıktı. Kitabevlerindeki ve internetteki yerini alan yeni macera bu kez bir Orta Avrupa ülkesi olan Avusturya’da geçiyor.
Şule ve sevimli karavanı Portakal’ın dünyanın en güzel on köyünden biri seçilen Hallstatt köyüne gerçekleştirdikleri yolculuğu daha önce olduğu gibi yine Estel Bensinyor’un rengârenk çizimleri canlandırıyor.
Kitabın yazarı Şule Cingil Köse’nin çocuklara yeni yıl armağanı olan bu macerada hep birlikte Alp Dağları’nın eteklerine doğru keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. Dünya Miras Listesi’nde yer alan Hallstatt köyünü ve bu köyde bulunan yerin metrelerce altındaki dünyanın en eski tuz madenini ziyaret ediyoruz. Avusturya’ya özgü nefis yiyeceklerle kendimize ziyafet çekerken dünyanın en güzel manzaralarından birine de tanıklık ediyoruz.
Şule ve Portakal’ın birbirinden heyecanlı ama bir o kadar da bilgilendirici maceraları yeni kitapta da soluk soluğa sürüyor, geleceğin gezginleri olan çocuklarımıza ilham kaynağı olmaya devam ediyor.
“En çok sevdiğim şarkılardan biridir ÜNZİLE. Yaşamı boyunca köyünden dışarı çıkmamış ve dünyanın kendi küçük köyünden ibaret olduğunu sanarak büyümüş, küçücükken büyümek zorunda kalmış bir kız çocuğu.
İstedim ki dünyayı görme şansı olamayan çocuklar hiç değilse hayal edebilsinler. Kendilik algısı birey olmaktan çok uzak kızlar için, tek başına ve kimseye ihtiyaç duymadan karavanıyla dünyayı gezen Şule bir model olsun. Farklı yaşamları, farklı kültürleri okusunlar ve merak etsinler. Çünkü biliyorum ki merak öğrenmenin anahtarıdır. Ve bu anahtar yepyeni yarınların kapısını aralayabilir.
Bu yüzden ŞULE KARAVANDA çocuklar için yalnızca bir gezi kitabı değil, bazıları için yarınlara yolculuktur. Bu yüzden Portakal’ın ve Şule’nin çok sayıda arkadaşa ihtiyacı var.”
Şule Cingil Köse

Şule Karavanda için şu an mevcudu olmayanlar

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı