%10
Şule Karavanda : Selanik/Atina - Köse, Şule Cingil

Şule Karavanda : Selanik/Atina

Şule Cingil Köse

Yayınevi: Erik Yayınları

Yayın tarihi: 11/2017

ISBN: 9786058235274

Türkçe | 20 Sayfa |

Tür: Gezi-Dünya  |  İlköğretim

  • 22,50 TL
  • 25,00 TL

Okul öncesi ve ilkokul çocuklarının severek takip ettikleri Şule Karavanda - Portakal serisinin üçüncü kitabı Şule Karavanda - Selanik/Atina Erik Yayınları’ndan çıkarak kitabevlerinin raflarındaki ve internet satış mecralarındaki yerini aldı. Şule Cingil Köse’nin yeni kitabını yine Estel Bensinyor’un özgün çizimleri süslüyor. Şule ve meraklı karavanı Portakal bu macerada komşumuz Yunanistan’ı ziyaret ediyorlar ve bu dost ülkeyi çocuklara tanıtıyorlar.
Şule ve Portakal’ın Yunanistan’daki ilk durakları elbette ki Selanik’te bulunan Mustafa Kemal Atatürk’ün evi oluyor. Kitabın yayımlanma zamanının Cumhuriyetimizin ilan edildiği 29 Ekim haftasına denk gelmesi bu ziyareti daha da anlamlı kılıyor. Şule’nin Portakal’a Atatürk hakkında verdiği bilgilerden Atamızın çocukları çok sevdiğine, evcil hayvanları olduğuna, güzel dans ettiğine, birçok yabancı dil bildiğine ve çok büyük ama bir o kadar da alçakgönüllü bir lider olduğuna yeniden tanıklık ediyoruz.  Atina ziyaretlerinde kahramanlarımıza rehberlik eden Şule’nin dostları Lena ve Niko sayesinde de çocuklar Atina’nın ve Yunanistan’ın binlerce yıllık tarihi hakkında önemli bilgiler ediniyorlar.
Şule ve Portakal’ın eğlenceli ve bilgilendirici dünya seyahatleri bu kitapta da tüm hızıyla devam ediyor. Yazarın dediği gibi, bu kitap yalnızca bir gezi kitabı olmakla kalmıyor, çocuklar için aynı zamanda yarınlara bir yolculuk anlamı da taşıyor…
“En çok sevdiğim şarkılardan biridir ÜNZİLE. Yaşamı boyunca köyünden dışarı çıkmamış ve dünyanın kendi küçük köyünden ibaret olduğunu sanarak büyümüş, küçücükken büyümek zorunda kalmış bir kız çocuğu.
İstedim ki dünyayı görme şansı olamayan çocuklar hiç değilse hayal edebilsinler. Kendilik algısı birey olmaktan çok uzak kızlar için, tek başına ve kimseye ihtiyaç duymadan karavanıyla dünyayı gezen Şule bir model olsun. Farklı yaşamları, farklı kültürleri okusunlar ve merak etsinler. Çünkü biliyorum ki merak öğrenmenin anahtarıdır. Ve bu anahtar yepyeni yarınların kapısını aralayabilir.
Bu yüzden ŞULE KARAVANDA çocuklar için yalnızca bir gezi kitabı değil, bazıları için yarınlara yolculuktur. Bu yüzden Portakal’ın ve Şule’nin çok sayıda arkadaşa ihtiyacı var.”
Şule Cingil Köse

Şule Karavanda için şu an mevcudu olmayanlar

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı