%25
Tarikat - Krefeld, Michael Katz

Tarikat

Michael Katz Krefeld

Yayınevi: Martı Yayıncılık

Yayın tarihi: 09/2016

ISBN: 9786051860572

Çevirmen : Sadi Tekelioğlu

Türkçe | 480 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Gerilim-Korku

  • 26,25 TL
  • 35,00 TL

ÖN KAPAK SPOTU
Tanrı’nın gözünde hepimiz günahkârız.
ARKA KAPAK
Her şey normal görünüyordu. Sesler ve gözünün önüne gelen bütün o görüntüler kaybolmuştu. Mantar kasalarının önündeki direkte elleri arkasından bağlı oturuyordu hâlâ. Elleri bir anda çözüldü. Plastik kelepçenin tahriş ettiği bileklerini ovdu bir süre. Yerdeki büyük cam parçasına baktı ve camı aldı. Kafasının içinde, Kurtar kendini, diyen bir ses duydu. Kurtar kendini.

Üç yıl önce karısının vahşice öldürülmesinden sonra polisliği bırakıp özel dedektiflik işlerinde teselli bulmaya çalışan Thomas Ravnsholdt yeni avının peşine düşmüştür. Ancak zengin bir iş adamı olan Ferdinand Mesmer’in oğlunu arama görevi diye başlayan avda Ravsholdt tehlikeli bir dini tarikat lideriyle karşı karşıya gelir. Kırsaldaki bir mantar çiftliği diye gittiği yerde şeytan çıkarma ayinleri ile beyin yıkama seansları arasında kalan Ravnsholdt hem kendi canını kurtarmaya hem de onlarca insanın gözünü açmaya çalışacaktır.
Özel dedektif Ravn’ın tehlike ve entrika dolu maceralarını anlatan Tarikat yirmiden fazla ülkede yayımlanmıştır.
YORUMLAR
“Tarikat, güçlü ve gerilim dolu bir roman, Michael Katz Krefeld yine yazarlıktaki maharetini konuşturmuş. Olay örgüsü göz alıcı biçimde kurgulanmış, Ravn ise dünyadan sıtkı sıyrılmış ama öte yandan da modern insanın tazeleyici özelliklerini de taşıyan bir karakter olarak çizilmiş. Bir başka deyişle, iyi yazılmış, gerilimi dozunda bir roman arıyorsanız, Tarikat turnayı gözünden vuruyor.”
Berlingske
 
“Sade ve katıksız bir gerilim romanı.”
Politiken
 
“Otantik bir İskandinav suç romanı. Michael Katz Krefeld, üçüncü Ravn romanı olan Tarikat’ta kanlı bir kokteyli dini fanatiklik ve kurumsal bataklıkla şahane harmanlıyor.”
Jyllands-Posten
 YAZAR HK.
Danimarkalı yazar Michael Katz Krefeld kariyerine ilk olarak çektiği kısa filmlerle yönetmenlik alanında başladı. Danimarka televizyonlarında on beşten fazla dizisi yayınlanan M. Katz Krefeld, polisiye alanında ülkesinde iyi
bir isim yaptı.
 
Yazarın edebiyat dünyasıyla ilk buluşması olan Før Stormen adlı romanı, 2007 yılında Danimarka Polisiye Yazar
Akademisi tarafından “İlk Kitap Ödülü”ne layık görüldü. Dördüncü kitabı olan Sort sne Falder 2012 yılında yazara Danimarka’da “Yılın En İyi Suç Romanı Ödülü”nü kazandırdı.
 

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı