%10
Tercih : Küresel Hakimiyet mi Küresel Liderlik mi - Brzezinski, Zbigniew

Tercih : Küresel Hakimiyet mi Küresel Liderlik mi

Zbigniew Brzezinski

Yayınevi: İnkılap

Yayın tarihi: 04/2005

ISBN: 9789751023193

Çevirmen : Cem Küçük

Türkçe | 319 Sayfa |

Tür: Küreselleşme  |  Dünya Siyasi Tarihi

  • 25,20 TL
  • 28,00 TL

"Zbigniew Brzezinski çok yanlılık hakkında müthiş bir çalışma ortaya koyuyor. Geleneksel düşünce netliği ve vizyon derinliği insani şaşırtıyor. Tercih, ortak çıkarların küresel toplumunu niçin oluşturmamız gerektiğini ve ABD'nin bu çalışmaya nasıl öncülük edebileceğini gösteriyor."
KOFI ANNAN, BM Genel Sekreteri

"Hiç kimse gücün ve ilkelerin karşılıklı bağımlılığını Zbigniew Brzezinski'den daha iyi anlayamaz. Tercih, şu andaki jeopolitik durumu gösteren tartışmasız bir yol haritası ve Amerika'nın gelecekte barışı ve istikrarı sağlamak maksadıyla nasıl davranması gerektiğine dair bir rehber."
JIMMY CARTER, Eski ABD Başkanı

"Tercih, Amerikan liderliğini korumak, 'Küresel Balkanlar'ı istikrarlaştırmak, medeniyetler çatışmasını önlemek ve Uzakdoğu'da istikrarı sağlamak için yol gösteren önemli bir kitap."
FRANK CARLUCCI, Eski ABD Savunma Bakanı

"Belki de ABD'nin en inatçı tek yanlıları bile bu vazgeçilmez kitapta Brzezinski'nin öne sürdüğü tezleri okurlarsa iki kere düşüneceklerdir. ABD diş politikasının önemli meseleleriyle ilgilenen uzman ve sıradan insanlar bile Tercih'i aydınlatıcı ve okumaya değer bulacaklardır."
ERNESTO ZEDILLO, Eski Meksika Devlet Başkanı, Yale Üniversitesi Küreselleşme Bölümü Başkanı

"Amerikan küresel stratejisinin bu etkileyici ve önemli analizinde Brzezinski ortaklık aracılığıyla liderlik için gerekli bir çalışmayı ortaya koyuyor ve bize bütünleşme, cömertlik ve sabrın önemli ulusal güvenlik unsurları olduğunu hatırlatıyor."
JAVIER SOLANA, AB Ortak Diş ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi

"ABD'nin öncülük ettiği küresel kültürel dönüşüm diş politika liderliği Zbigniew Brzezinski'nin söylediği gibi deneyimli ve yaratıcı tavsiye olmadan yalnız ve istikrarsız bir savaşım olabilir. Ben tam yirmi yıldır, çok dikkatli bir şekilde onu dinliyorum."
SENATOR RICHARD G. LUGAR, ABD Dış İlişkiler Komitesi Senatosu Başkanı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı