Tolkien : Yüzüklerin Efendisinin Yaratıcısı - White, Michael

Tolkien : Yüzüklerin Efendisi'nin Yaratıcısı

Michael White

Yayınevi: İnkılap

Yayın tarihi: 02/2004

ISBN: 9789751021083

Çevirmen : Dost Körpe

Türkçe | 239 Sayfa |

Tür: Edebiyat İncelemesi

John Ronald Ruel Tolkien kadar popüler, kalıcı ve başarılı olabilmiş pek az yazar vardır. 160 milyondan fazla satmış romanları, fantastik edebiyatın tohumlarının atılmasında büyük rol oynamıştır.

Bu kitapta; ünlü biyografi yazarı Michael White, bu sevilen yazarın hayatının bilinmeyen yönlerini inceler. Tolkien'in Güney Afrika'da ve Batı Midlands'de geçen çocukluğunu; ebeveynlerinin erken ve trajik ölümlerini; Edith Bratt'la yaşadığı aşkı; bir Oxford akademisyeni olarak geçirdiği yılları; C.S. Lewis'le olan arkadaşlığını ve İnkling Grubu'nu kuruluşunu sürükleyici bir üslup ve ilginç ayrıntılarla anlatır.

Tolkien sınav kağıtlarını okurken, bunlardan birindeki boş bir sayfaya, "Yerdeki bir çukurda bir Hobbit yaşardı..." cümlesini yazıvermiş. Sonra Hobbitlerle ilgilenip, onları araştırmaya karar verir. Böylece günümüzde tanınmasını sağlayan epik eserlerini yazdı. Hobbit ile Yüzüklerin Efendisi, hızla büyüyen karşı-kültürün mutlaka okunması gereken kitapları arasına girdiler.

Michael White, Tolkien'in başarısının olumlu ve olumsuz yönlerini tasvir eder... maddi getirisini ve onu gecenin geç vakitlerinde arayan saplantılı hayranlarını. Yazarın 1973'teki ölümünden beri, bıraktığı mirasın neden her geçen yıl giderek büyüdüğünü açıklar.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı