%20
Toplu Oyunlar 30 - Sayın, Hidayet

Toplu Oyunlar 30

Hidayet Sayın

Yayınevi: Cinius

Yayın tarihi: 04/2024

ISBN: 9786256011557

Karton Kapak | Türkçe | 240 Sayfa | 13 x 19,5 cm

Tür: Oyun

  • 192,00 TL

DÜNYADAN  BİR  GOGOL  GEÇTİ - Rusya’nın öykü, roman ve oyun yazarlarından olan Nikolay Gogol, yazılarını sürekli Çar yönetiminin baskısı altında  yazmıştır Yazar zaman zaman bu  baskı nedeniyle bunalıma düşmüştür. Arada Avrupa ülkelerine, son olarak Filistin’e de giderek, dünyadaki gelişmeleri  görüp,anlamak istemiştir. Ruhsal bunalımları giderek artmış, iç dünyasında çalkantılara neden olmuştur. Bu bunalımlar sırasında bazı çalışmalarını da yakmıştır. Sonunda bir rahibin de yönlendirmesiyle, Tanrıya yakın olmak amacıyla başladığı oruç sırasında, arkasında unutulmaz yapıtlar bırakarak, yaşamını yitirmiştir.
BEN  ANTON  ÇEHOF - Rusya’nın ünlü oyun ve öykü yazarı olan Anton Çehof,  yazarlıkla doktorluk arasında koşuşup durmuş, babasının iflası üzerine ailesi Moskova’ya  taşınmış olduğu için, sürekli yer değiştirmek zorunda kalmıştır. Bu arada kardeşi gibi tüberküloza yakalandığı için, bu hastalıkla savaşırken, ünlü yapıtlar ortaya koymuştur. Ünlü oyuncu Olga Knipper ile evlenmiş, iyileşmek için gittiği Almanya’daki bir klinikte yaşamını yitirmiştir.
ÖLME  CANİKOM - Ünlü olmayı başaramamış bir tiyatro oyuncusu, geçmişini sorgularken, yaşadığı gelgitler içinde, yalnızlığıyla ve sağlık sorunlarıyla başbaşa kalmıştır. Ne sevmeyi başarabilmiş, ne yeni dostluklar kazanabilmiştir. Ayrıldığı eşi yıllar sonra ona el uzatarak, yeni bir yaşam olanağı ve alanı  sunmuşken, sağlığı ona bu fırsatı tanımamıştır. Son anında duyduğu ses, içinden yükselen ses olmuştur.
TUHAF BİR  KAVGA - Bazı kavgalar ve savaşlar vardır ki, sonunda kimse kazançlı çıkmaz. Kavga ve savaşlar bitse de, arkasında bir hiçlik bırakmıştır. Bir kasabada iki yakın arkadaş, öldüklerinde gömülecekleri toprak için kavgaya tutuşurlar. Sonunda bu saçma ve anlamsız kavgaya son verirler ama, arkalarında bıraktıkları kavga günlerinin saçmalığı yüzünden çok üzülürler. Tarihe bakın, pek çok savaşın ve kavganın temelinde bu anlamsız gerekçe ve nedenler yok mudur?..


 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015