Toplumsal Araştırmalarda Nicel ve Nitel Yöntemlere Giriş : İletişim Alanından Örneklerle  - Geray, Haluk

Toplumsal Araştırmalarda Nicel ve Nitel Yöntemlere Giriş : İletişim Alanından Örneklerle

Haluk Geray

Yayınevi: Ütopya

Yayın tarihi: 04/2017

ISBN: 9786059378130

Türkçe | 256 Sayfa | 16 x 24 cm

Tür: Medya-İletişim

Elinizdeki kitap, önceki baskılarına göre önemli farklılıklar ve güncellemeler içeriyor. 2017 yılından başlayarak Araştırma Yöntemleri dersinin yüksek lisans ve doktora programlarında zorunlu ders konumunu kazanması da göz önünde bulundurularak bazı bölümler genişletildi.
İletişimcilerin araştırmaları haberleştiren kişiler olduğunu düşünürsek, onların bilimsel kılıflı araştırmaları özgünlerinden ayırabilmeleri için (ya da her bilimsel araştırmanın sınırlılıklarını bilmeleri için) ilgili bölümler eklendi.
Gazetecilerin araştırmalarla ilgili açıklamaları, kamuoyu yoklamalarının istatistiki değerini anlamaları için de güncellemeler yapılmış durumdadır. Aslında bu bölümlerdeki bilgilerin, hem araştırmacılar hem de genel olarak yurttaşlar açısından önemli uyarılar içerdiğini düşünüyorum.
Ayrıca sosyal ağlar ve internet ortamlarının araştırmalarda kullanımı ve bu kaynakların gönderme ve kaynakça listesindeki verilmesine ilişkin bölümler bütünüyle güncellenmiş durumdadır.
Bir başka yenilik, istatistik programlarında özgür, açık, kaynak kodlu bir yazılım olan SOFA Statistics (herkes için istatistik –statistics open for all) yazılımının örnek olarak kullanılmasıdır. Böylece, serbestçe indirilen bu yazılımla, isteyen herkes istatistik araştırmalarının temel çözümlemelerini yapabilecektir.

Toplumsal Araştırmalarda Nicel ve Nitel Yöntemlere Giriş için şu an mevcudu olmayanlar

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı