Türk Amerikan Savaşı - Kan Denizi - Kanargı, Halil

Türk Amerikan Savaşı - Kan Denizi

Halil Kanargı

Yayınevi: Kariyer

Yayın tarihi: 03/2010

ISBN: 9789944300490

Editör : Sevda Dursun

Türkçe | 208 Sayfa |

Tür: Macera

ABD Başkanı:

- Dostlarım, dedi. Birkaç kez yutkundu. İki ay önce Türklerle yaptığımız savaşı sebebini hala anlayamadığım bir şekilde ve inanılmaz bir hızla her saldırı noktamızda kaybettik. Şimdi beni iyi dinleyin, sizi buraya çağırmamın nedeni, Türklerle yeniden savaşma isteğimdir.

Karşısındaki üç adam pür dikkat kesilmişler, sırdaşları ve dostu oldukları ABD Başkanını dinliyordu.

Başkan bu üç dostundan da ayrı ayrı isteklerde bulunuyordu. Birinden Kürt kökenli olması sebebiyle, Kürtleri Türklere karşı savaşa kışkırtmasını, bir diğerinden, Yunan hükümetini Türklere karşı savaşa ikna etmesini, İngiltere devletinin gizli desteğiyle bütün yatırımlarını Güney Kıbrıs’a yapan iş adamı ve azılı bir Türk düşmanı olan üçüncü dostundan ise Kıbrıs Rumlarını kışkırtmakla ilgili isteklerde bulunmuştu.

Yapılan bütün bu hesaplar ters tepti. Türk ordusunun karşısında hiçbir güç duramadı. Başta ABD’nin yanında olduklarını söyleyen birçok dünya devleti, üst üste gelen yenilgiler sonucunda ABD’nin savaşı durdurmasını istediler.

Yardımcıları da istifa dilekçelerini yazarak görevlerinden ayrıldılar. ABD başkanı, ihtirasının hesabını vermeye kendini hazırlıyordu.

Halil Kanargı’nın akıcı üslubuyla politik bir kurgu roman.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı