%5
Türk Dili ve Anlatım Bilgileri : Fakülteler ve Yüksekokullar İçin  - Yelten, Muhammet

Türk Dili ve Anlatım Bilgileri : Fakülteler ve Yüksekokullar İçin

Muhammet Yelten

Yayınevi: Der

Yayın tarihi: 10/2013

ISBN: 9789753534109

Türkçe | 592 Sayfa | 14 x 24 cm

Tür: Dil / Türkçe

  • 31,35 TL
  • 33,00 TL

Sevmek eyleminin gerçekleşmesinin bilmek eylemi ile özdeş olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz. İnsanın bir şeyi bildiğine inanması çok önemli aşamadır ve ayrıca bir güven olayıdır da.
Dilimizi biliyoruz ve seviyoruz. O halde onun sözlü halini ve yazılı kısmını her durumda en iyi şekilde icra etmeliyiz. Konuşmalarımızda kelimelerin seçiminden telaffuzuna kadar doğru şe-killerini özenle kullanmaya çalışmalıyız. Ayrıca yazma sırasında cümlelerimizin anlam ve yapılarının, dilin değerlerine uygun olup olmadığına da hassasiyet göstermeliyiz. çünkü dünyada yaşayan en eski dillerden biri olan Türkçemizin böyle bir titiz kullanımı çoktan hak ettiğini biliyo-ruz.
çağlar öncesinden yazılı belgelerle var olduğunu gördüğümüz Türk dili; ses, yapı ve anlam cihetleriyle bizi her zaman gururlandırmaktadır. Seslerindeki çeşitlilik, kelimelerindeki zenginlik ve cümlelerindeki işleklik kullanıcılarını hep heyecanlandırmıştır.
Bir dilin inceliklerini anlayarak öğrenme konusunda takip edilecek kitabın rolü büyüktür. Kağıdından yazı tipine kadar birçok husus okuyucuyu etkiler. Kitabın sunduğu bilgilerin güvenilir, metodunun yaygın olması okuyucunun doğal beklentileri arasındadır. üniversite öğrencileri anadillerini bütün yönleriyle bir daha gözden geçirip bildiklerini tekrar etmek ve yenilerini öğrenmek için Türk dili dersi okumak durumundadırlar. Elinizdeki kitap bu dersin çerçeve proğramına bağlı şekilde oluşturulmuştur.
Kitabımızın okuyucusuna dil ve okuma zevkini kazandırması dileğiyle.

Türk Dili ve Anlatım Bilgileri için şu an mevcudu olmayanlar

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı