%0
Uluslararası Bankacılık ve Finans Sistemi - Keskin, Meltem

Uluslararası Bankacılık ve Finans Sistemi

Meltem Keskin

Yayınevi: Astana

Yayın tarihi: 03/2020

ISBN: 9786055010737

Türkçe | 236 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Ekonomi

  • 26,00 TL

Uluslararası bankalar, ülkeler arasında ticaret, sermaye akışları, küresel piyasalarda alternatif yatırım arayışları ile riskler ve getirileri değerlendirerek küreselleşen finans sisteminin üretken alanlarında işlem yapmaktadırlar.

Dış ticaret alanında çalışan işletmeler mallarını zaman kaybetmeden satmak ve yerlerine ulaştırmak zorundadırlar. Durum böyle olunca da çağın ilerisinde olmak durumunda olan ve yenileşme potansiyeli taşıyan uluslararası bankalar müşteri talebine hızla cevap verirken bilgi teknoloji ve yenilikçi fikirleri kullanmak durumundadırlar.

Finansal sisteminin en önemi unsuru bankalardır. Bankacılık sisteminin uyguladığı ödeme ve kredilendirme yöntemleri ile uluslararası ticarete ivme kazandırmaktadırlar. Günümüzde uluslararası bankacılık sistemi gelişerek değişimini sürdürmektedir.

Hızla küreselleşen finans sistemi içerisinde yaşanan yoğun rekabet bankaları bilgi teknolojisini kullanarak uluslararası ödeme sistemlerinde çeşitlendirmeye yönlendirmiştir. Uluslararası bankacılık, finansal sistemdeki etkin ve güçlülüğünü sürdürmek için denetleme ve düzenlemeye ilişkin evrensel standartlarla uyum içinde yenilikçi çalışmalara devam etmektedirler.

Bu kitapta, uluslararası bankaların çalışma yöntemleri ile bu bankaların uluslararası ticarete ve finansal sisteme etkileri incelenmiştir.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı