%10
Uluslararası Medyada Türkiye Karşıtlığı : Örneklerle - Özkır, Yusuf

Uluslararası Medyada Türkiye Karşıtlığı : Örneklerle

Yusuf Özkır

Yayınevi: Pruva

Yayın tarihi: 03/2022

ISBN: 9786050669701

Türkçe |

Tür: Medya-İletişim

  • 54,00 TL

 Batı medyası, dünyadaki zihin enerjisini; üreten ve tüketen zih­nin enerjisi diye ikiye ayırıyor. Onlara göre Batılı kodlarla çalışma­yan zihin, kendine sunulanı tüketmek zorunda. Örneklerle Ulusla­rarası Medyada Türkiye Karşıtlığı, Batılıların “tüketen zihin” algısına örneklerle itiraz ediyor. Kitabı oluşturan metinler, Türkiye’de iç si­yasetle dış politikanın yoğunlaştığı su¨reçlerin dökümü niteliğinde.

Ayrıca kitap, iç siyasetle dış politikanın ateşinin hem yükseldiği hem de düştüğü zamanlarda yabancı medyada yayımlanan köşe yazıları, haberler, fotoğraflarla Türkiye karşıtlığının hız kesmemesi­ni gözden geçirip bu tutumun sebeplerini sorguluyor: Batı medya­sının, Tu¨rkiye karşıtlığını, statik bir anlayışa dönüştürmesinin tarihî mirasla, ku¨ltu¨rel dinamiklerle ilgisi tartışılıyor. Tu¨rkiye’nin çevresiy­le ilişkilerinde “gelişmeleri dikkate izliyoruz” tavrını bir tarafa bıra­kıp gelişmelere müdâhil olması, gücünü ve operasyon yeteneğini arttırmasının Batı medyasına yansımalarını sunuyor.

Örneklerle Uluslararası Medyada Türkiye Karşıtlığı, medyatik üretimlere kuşkuyla bakmayı, onları sorgulamayı, analizi ve düşün­sel diriliği öneriyor.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı