Üzüm : İyileştirir, Güzelleştirir  - Çetin, Aysun

Üzüm : İyileştirir, Güzelleştirir

Aysun Çetin

Yayınevi: Hayykitap

Yayın tarihi: 10/2010

ISBN: 9786054325245

Türkçe | 192 Sayfa |

Tür: Şifalı Bitkiler

Hayykitap Tabiattan Gelen Şifa serisinin ikinci kitabını yayımladı. Kitapta bilimsel araştırmalar ışığında üzümün gücü anlatılıyor. Alanında bir ilk olma özelliğini taşıyan kitapta üzümün hastalıklardan korunma ve tedavideki etkisi, üzümle hazırlanan doğal güzellik reçeteleri ve üzümlü tarifler herkesin anlayabileceği bir dille aktarılıyor.
Üzümün Anadoludan dünyaya yayılan bir şifa kaynağı olduğunu bilir misiniz?
Güçlüdür üzüm, çağlar boyunca bereket sembolü olarak kabul edilmiştir.
Binlerce çeşit, tat ve renkte karşımıza çıkar. Her gün pekmezini, kurusunu, meyvesini yesek de, suyunu, sirkesini içsek de tam olarak bilmeyiz aslında üzümdeki gücü!
Kuran-ı Kerimde üzümden bahsedilmesinin elbette bir anlamı, insanlık için bir önemi olmalıydı. Bu anlamı yıllar sonra bilim adamları keşfetti. En yeni bilimsel araştırmalar üzümün kansere karşı koruyucu, anti-aging ve antioksidan olduğunu tescilliyor. Üzüm, gözlere iyi geliyor, vücuttaki serbest radikalleri etkisiz hale getiriyor, sinir sistemini koruyor. Cildi gençleştirip güzelleştiriyor, saçları güçlendiriyor. Dahası var! Üzüm aynı zamanda kalbinizin dostu, damar sertliğinin panzehiri, bebeklerin beslenmesinde anne sütü kadar değerli bir bitkisel süt Yrd. Doç. Dr. Aysun Çetin, Hayykitaptan yayımlanan kitabında üzümün kabuğundan çekirdeğine, suyundan yaprağına her parçasının mucize etkilerini bilimsel araştırmalar ışığında anlatıyor. Üzümün insanlara tek başına bir eczane gibi nasıl şifa verdiğini açıklıyor, hangi hastalıkta nasıl kullanılacağının ipuçlarını paylaşıyor bizlerle. Bu şifalı yolculukta son yıllarda dünyada yapılmış yüzlerce araştırmaya başvurup, hastalıkları üzümle tedavi usullerini öğreniyoruz, evde uygulayabileceğimiz güzellik reçeteleri ile karşılaşıyoruz.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı