%28
Vegan Bir Dünya - Leenaert, Tobias

Vegan Bir Dünya

Tobias Leenaert

Yayınevi: Yeni İnsan

Yayın tarihi: 05/2019

ISBN: 9789752498853

Çevirmen : İpek Kökeş

Türkçe | 216 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Ekoloji

  • 15,84 TL
  • 22,00 TL

Vegan Bir Dünya, yazarın Veganköy adını verdiği, bütün yaşam şartlarının veganlık üzerine örüldüğü bir köyün hayali ile başlıyor. Burası sempatik ve yaşanılası bir köy olması yanı sıra sizleri içerisine çekecek birçok pratik çözüm barındırıyor. Yazarımızın tüm dünyanın Veganköy’ü anlamaya ve onu mümkün kılmaya olan inancı kesintisiz bir hevesle doruğa tırmanıyor.
Tabii ki her yolculuk gibi, Veganköy’e yapılacak yolculuğun da birbirinden farklı rotaları var. Peki en kolayı, en sürdürülebilir olanı hangisi? Bu soru, kitabın merkezine oturtuluyor, tartışma çemberi genişletildikçe esasında veganlıkla ilgili bütün karmaşık problemler masaya yatırılıyor ve bir bir düğümleri çözülüyor.
Tobias Leenaert masa başında teorik tartışmalar üretmiyor. Sokakta yaşananları yine sokakta çözecek anahtarları gösteriyor. Kendi yaşamından taşıdığı çelişkileri saklamaya gerek görmeden yüzleşiyor ve her seferinde okurunu da yanına alarak Veganköy’e doğru bir adım atmaya özendiriyor.
Hiç şüphe yok ki Türkçede ilk defa yayınlanan Vegan Bir Dünya, pek çok tartışma açacak ya da pek çok tartışmaya yepyeni boyutlar kazandıracak.

“Vegan Bir Dünya, dünyayı hayvanlar için daha iyi bir yer hâline getirmek için sağladığı katkıyı en üst seviyeye çıkarmak isteyen herkesin mutlaka okuması gereken bir kitap. Tobias Leenaert, açık argümanlar sunmak ve etkili bir vegan savunucusu olmak için pratik ipuçları vermek adına vegan savunucusu olarak kendi engin deneyimlerini ve kapsamlı araştırmaları bir araya getiriyor. Bu kitabı hararetle tavsiye ediyorum!”
Prof. Dr. Melanie Joy, Why We Love Dogs, Eat Pigs, and Wear Cows’un yazarı;
Center for Effective Vegan Advocacy’nin ortak kurucusu ve yöneticisi

“Konu üzerine yazılmış en önemli tek kitap. Tobias, zekâ, merhamet ve mizahla birlikte neşeli hikâyeleri ve can alıcı gerçekleri bir araya getiriyor ve okuyucu yeni bir amaç ve neşe duygusuyla baş başa bırakıyor. Toplumun hayvansal gıdaların tüketimini azaltması için en etkili stratejiler üzerine yoğunlaşmak istiyorsanız, bu yol gösterici niteliğindeki kitap tam size göre.”
Brian Kateman, The Reducetarian Solution editörü, Reducetarian Foundation ortak kurucusu

Yazar Hakkında:
Tobias Leenaert
Tobias Leenaert, deneyimli bir konuşmacı, eğitimci ve strateji uzmanı¬dır. Kendisi ayrıca, devletten yapısal fon alan ilk vejetaryen/vegan kuruluş olan Ethical Vegetarian Alternative (EVA)’in kurucularından biri ve eski yöneticisidir. Tobias’ın yönetiminde EVA, Gent şehrinin haftanın bir gününü vejetaryen günü olarak resmen destekleyen ilk şehir olmasıyla sonuçlanan başarılı bir kampanya yürütmüştür. Tobias, Melanie Joy ile birlikte, Center of Effective Vegan Advocacy (CEVA) adına dünya çapında hayvan hakları savunuculuğu eğitimleri vermektedir. Kendisi ayrıca, 2040 yılına kadar hayvansal gıdaların tüketimini küresel çapta yüzde 50 oranında azaltmayı hedefleyen, yeni bir uluslararası vegan yanlısı yiyecek farkındalığı kuruluşu olan ProVeg International’ın da kurucularındandır. Tobias, Belçika’nın Gent şehrinde kız arkadaşı, iki köpeği ve altı kedisiyle birlikte yaşamaktadır.

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı