%20
Velinin Trampeti - Çınaroğlu, Ayla

Veli'nin Trampeti

Ayla Çınaroğlu

Yayınevi: Uçanbalık

Yayın tarihi: 10/2011

ISBN: 9789755871844

Türkçe | 16 Sayfa |

Tür: 0-6 Yaş Okuma Kitapları

  • 8,80 TL
  • 11,00 TL

2006 yılında Uluslararası Çocuk Kitapları Kurulu (IBBY) onur listesinde yer alan ve 2008 yılında Hans Christian Andersen Ödülü'ne aday gösterilen usta yazar Ayla Çınaroğlu'nun okul öncesi çocukları için hazırladığı Veli Dizisi, yepyeni bir öykü ile kaldığı yerden devam ediyor: Veli'nin Trampeti

Veli ile kitapların renkli dünyasına adım atan minikler, bugüne dek pek çok şey öğrendiler ondan. Dostları minik kuş, sincap, Sarman ve Çomar'la beraber kâh kırmızı bir topun peşinden koştular, kâh lezzetli bir kurabiyeyi paylaşmanın sevincini yaşadılar. Hayvanların, renklerin, ölçülerin, şekillerin, mevsimlerin, doğanın, arkadaşlığın, paylaşmanın, sevginin kısacası hayat ile ilgili birçok şeyin önemini, değerini ve güzelliğini Veli gösterdi onlara. Göstermeye de devam edecek: Şimdi sıra sesler ve müzik kavramında. Veli'nin çok sevdiği bir trampeti vardır. Günlerden bir gün bahçeye çıkıp trampetini çalmaya başlar. Dom! Dom! Dom!.. Ama hep aynı ses. Sıkıcı değil mi? Veli'ye göre trampetin çıkardığı sese yeni sesler eklemek gereklidir. Peki ama nasıl? Boş bir şişe, bahçe kovası, bahçe kenarındaki çit, minik kuşun cıvıldaması, Sarman'ın miyavlaması, Çomar'ın havlaması bir araya gelirse nasıl bir orkestra olur dersiniz?..

Şiirsel dili ve kendinde has özel resimleme tekniğiyle hem gözlere hem de kulaklara hitap eden bir çalışma hazırlayan Ayla Çınaroğlu bu kitabı ile yine minik okurlarının gözdesi olacak.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı