%0
Yapı Bilgisi 1 : Ders Notları - Ak, Nüshet

Yapı Bilgisi 1 : Ders Notları

Nüshet Ak

Yayınevi: Birsen

Yayın tarihi: 02/2019

ISBN: 9789755116877

Türkçe | 192 Sayfa | 19,00 x 27,00 cm.

Tür: Genel Mühendislik  |  İnşaat

  • 170,00 TL

Yapı Bilgisi l Ders Notları, Teorik ve pratik bilgilerin birlikte ele alındığı Yapı derslerinde, anlatılanlar, tahtaya yazılan ve çizilenlerle, uygulamalarda yapılan çalışmalar gözetilerek hazırlanmış bir yardımcı kitap niteliğindedir.
   Mimarlık öğrencilerinin bu konuda hazırlanmış, benzer nitelikte geniş kapsamlı yayınlarda, Yapı dersleri için ihtiyaç duyduğu bilgilere ulaşmaya çalışırken karşılaştıkları zorlukları da bilerek, gu¨ncellenmesi gereken dönem konuları ile içeriklerinin ve yıllar içinde edinilen bilgi birikimiyle deneyimlerin de yer aldığı bu kitapta; başlıklarına ve bir yapının yapım su¨recinde izlenen sıraya göre incelenmiş metin ve çizimlere yer verilmiş olup, gerektiğinde not almak ve yeni bilgiler eklemek için boş sayfalar bırakılmıştır.
   Konuların ele alınış şekli, basit anlatım dili, serbest elle çizimler, sadece dönem konularını kapsaması, sayfa sayısı, uygun fiyatı ve taşınabilirliği ile öğrencilerin, özellikle yapı derslerinde yararlanabileceği bir konsept kitap olarak hazırlanmıştır.
   Çalışmalarımda baştan sona desteğini esirgemeyen eşim Sema Ak’a, Üniversite hayatına tekrar dönmem ve bu kitabı yazıp yayınlamam için beni teşvik eden dostum Prof. Dr. Yavuz Koşaner’e, çalışma arkadaşlarımla enerji ve motivasyon kaynağım öğrencilerime teşekku¨r ederim.
Nu¨shet AK, Y. Mimar D G S A

Nu¨shet AK (Y. Mimar, DGSA), yaşamını mesleğine adamış, sınıf arkadaşı olmakla her zaman gurur duyduğum, seçkin bir meslek insanıdır. Akademi’deki öğrencilik yıllarından başlayarak, Yapı Ana Bilim Dalında su¨rdu¨rdu¨ğu¨ akademik çalışmaları yanında mimarlık pratiği ile eğitim ve öğretimin de içinde yer aldığı, kırk yılı aşkın bir uğraşın, bilgi birikimi ve deneyimin u¨ru¨nu¨ olarak ortaya koyduğu bu eser, kuram ve uygulamanın kesiştiği ender çalışmalardan biridir.
Bu çalışmada, klasik yapı öğretisi ile temel mesleki konular, özellikle mimarlık öğrencileri ve meslek insanlarına, özgu¨n bir formatta ve en yalın biçimde ele alınarak anlatılabilmiştir. İçeriğinde, mimarlık eğitimi için gerekli olan en temel konuların yanısıra, özel yetenek ve beceri gerektiren özgu¨n çizimlerin yer aldığı bu yayının, okuyup inceleyenler tarafından da beğeni ile karşılanacağını u¨mit ederim.
Birlikte çalışmaktan her zaman kıvanç duyduğum, değerli meslektaşım, sınıfdaşım ve mesai arkadaşım Nu¨shet Ak’ı bu çalışması nedeniyle bir daha yu¨rekten kutluyorum.
Prof. Dr. Yavuz KOŞANER
Y. Mimar (DGSA), MSc. Arch. PhD. (UMİST. Manchester)
IŞIK Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Faku¨ltesi

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı