Yapılarda Hasar Tespiti - Tekel, Hüseyin

Yapılarda Hasar Tespiti

Hüseyin Tekel

Yayınevi: Kendi Yayını

Yayın tarihi: 07/2017

ISBN: 9786059965804

Türkçe | 185 Sayfa | 16,00 x 24,00 cm

Tür: Mimari

Meslek yaşamımın yaklaşık otuz yılında, ülkemizde tanık olduğumuz depremlerde, teknik eleman, gözlemci, yönetici, projeci veya yapımcı olarak çalıştım. Bu çalışmalarda, hasartespiti yapan teknik elemanların hangi konularda yetersizoldukarına tanık oldum.
Deprem olayı, sıkça rastlanılan bir olay değildir. Dolasıyla böyle özel ve nadir olaylarda deneyim kazanmak kolay değildir. Ancak, konuyla ilgili bilgi edinmek mümkündür. Hasar tespitigibi çok karmaşık bir konuda sadece bilgi de yeterli değildir. Edinilen bilgilerin uygulama ile pekiştirilmesi gerekmektedir.
Tanık olduğum ve özellikle yönetici olarak çalıştığım dönemlerde, teknik elemanlara yararlanmaları için kaynak belirtmekte sıkıntılar yaşandığına tanık oldum. Deprem konusunda çok sayıda kaynak bulunmasına karşın, hasar tespitinde aynı şeyi söylemek mümkün değildir.
Tanrı korusun, dileriz ki hiç tanık olmayalım, ama deprem kuşağında yaşadığımız için maalesef zaman zaman depremlere tanık olmaktayız ve olacağız. Deprem sonrası hasar tespitinde kaynak olarak kullanılması amacıyla, hazırlanan bu eser, mevcut binalar içinde de kulllanılabilecektir. Meslekdaşlarıma yararlı olabileceğini ümit ediyor, eseri depremde ve göçen yapılarda yaşamını yitirmiş olanlara adıyorum.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı