%20
Yaratıcı Hareket ve Dans : Garcia Plevin Yöntemi - Garcia, Marie Elena

Yaratıcı Hareket ve Dans : Garcia Plevin Yöntemi

Marie Elena Garcia

Yayınevi: İstanbul Bilgi Üniversitesi

Yayın tarihi: 02/2018

ISBN: 9786053995036

Yazar : Marcia Plevin Patrizia Macagno

Türkçe | 200 Sayfa | 16 X 23 cm

Tür: Psikanaliz

  • 30,40 TL
  • 38,00 TL

Garcia ve Plevin’in Yaratıcı Hareket Yöntemi, hareket doğaçlamaları aracılığıyla kişideki yaratıcı ifadeyi derinleştirirken bir yandan da ruhsal yapıyla bedensel ifade arasındaki köprüleri kurmasına yardımcı olan bir dil sunuyor. Dansçı, koreograf ve dans/hareket terapisti olan yazarların geliştirdiği bu yöntem birikimlerinin çeşitliliğini ve derinliğini yansıtıyor. García -Plevin Yöntemi’nde hareket doğaçlamaları ve temel hareket analizi bilgisi kişinin bedensel hareket repertuarını genişletmek ve beden farkındalığını derinleştirmek için etkin yollar olarak kullanılıyor. Yazarlar 20 yılı aşkın bir süredir eğitimini vermekte oldukları bu yöntemi bu kitapta okuyuculara bütünlüklü bir şekilde aktarıyorlar. Bu kitap yöntemin teorik ve kavramsal altyapısını ve uygulama haritasını sunmanın yanısıra somut ders örnekleriyle okuyucuya yol gösteriyor. 2013 senesinden beri İstanbul Bilgi Üniversitesi Yaratıcı Hareket ve Dans/Hareket Terapisi Sertifika Programı’nda da eğitimi verilmekte olan bu yöntem farklı ülkelerde sertifika programı olarak sunulmakta, dans terapisi eğitimi için altyapı yılını oluşturmakta ve 2001 senesinden beri İtalya’daki Ulusal Dans Akademisi’nin ders programında yer almaktadır. Bu kitap yalnızca yaratıcı hareketle değil, yaratıcı ifadenin farklı boyutlarıyla ilgilenen, beden ve ruhsal yapı arasındaki ilişkileri kişisel ya da profesyonel düzeyde araştıran herkes için yol gösterici bir kaynak niteliğindedir.

YAZAR HAKKINDA   MARIA ELENA GARCÍA Dansçı, koreograf, dans ve hareket terapisti (Sanat Terapisi Italiana), psikoterapist, İtalyan Dans ve Hareket Terapistleri Mesleki Derneği başkanı. Universidad Autonama de Barcelona’daki Dans ve Hareket Terapisi yüksek lisans programı ve Citadella, Assisi’deki dört yıllık müzik terapisi eğitiminde fakülte üyesi. Roma Konservatuarı, Frosinone, Roma Tre, Roma Katolik Üniversitesi, Anni Verde Derneği ve başka kuruluşlarda dersler verdi. Comunità Reverie’de terapi grupları düzenlemekte ve özel olarak çalışmakta.

MARCIA PLEVIN Dansçı, koreograf, dans ve hareket terapisti, psikolog, Sanat Terapisi Italiana’nın dört yıllık eğitiminde öğretmen/supervizör. İtalyan Dans ve Hareket Terapistleri Mesleki Derneği üyesi ve süpervizörü, ABD’de verilen Dans ve Hareket Terapisi Resmi Çalışma Ehliyeti sahibi, ve ABD’de sertifikalı danışman. Koreografi çalışmaları için, aralarında Ulusal Sanat Ödülü (National Endowment for the Arts) olan, burslar ve sanatsal tanınma ödülleri aldı. Roma’da özel olarak çalışmakta ve Finlandiya, Türkiye ve ABD’de dersler vermekte.

PATRIZIA  MACAGNO Roma’daki Ulusal Dans Akademisi’nde öğretim üyesi. 1980 yılında Spoleto kompozisyon birincilik ödülünü aldı ve Akademi’de dört yıl kompozisyon dersleri verdi. I Danzatori Scalzi dans topluluğunda uzun yıllar koreograf olarak çalıştı; Danza Ricerca’nın kurucularından biri ve bu topluluğun kareografı idi. Carlos Emilio Lerici yönetimindeki La Vedova Allegra operetinin kareografı. 2001 yılından bu yana Akademi’deki üniversite derecesi programında Yaratıcı Hareket dersleri vermekte.                                                                          

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı