%26
Yeni Bir Sol Atılım İçin - Yurtsever, Haluk

Yeni Bir Sol Atılım İçin

Haluk Yurtsever

Yayınevi: Kalkedon

Yayın tarihi: 01/2008

ISBN: 9789944115278

Türkçe | 277 Sayfa |

Tür: Dünya Siyasi Tarihi

  • 16,28 TL
  • 22,00 TL

İnsan, kuşlar gibi uçmayı, balıklar gibi yüzmeyi, en az zamanda en uzak mesafeler arasında ulaşım ve iletişim köprüleri kurmayı, yapay döllenmeyi, genlerinin sırlarını, birçok hastalığı sağaltmayı, daha birçok şeyi öğrendi. Ama bu dünyada insanca, eşitçe, kardeşçe yaşamayı unuttu.

Eşitsizlik ve adaletsizliğin kaynağında sermayenin doymak bilmez kâr hırsı yayılmacılığı; yayılmacılık sınırsız güç kullanımını gerektiriyor. Kapitalizm, bunun için emparyalisttir.

Eşyayı adıyla çağırmak, kapitalizme kapitalizm, emparyalizme emparyalizm demek bugün her zamankinden daha önemli hale geldi.

Emparyalizm en büyük gericiliktir.

Emparyalizm en büyük bölücülüktür.

Asla umutsuz ve ufuksuz değiliz. Toplumların evrimine, özellikle de devrimci sıçrama uğraklarına baktığımızda her şeyin, olağanüstü bir sadeleşme üzerinde geliştiğini görüyoruz. Bugün yapılması gereken en önemli ve aynı zamanda en zor iş, maddenin, tarihin ve bugünün güçlerinin karmaşık hareketi içinden geleceğin sadeleştirici damarlarını seçebilmektedir.

Bu kitap, dünya, Ortadoğu ve Türkiye'deki somut durumları merkeze emparyalizmi koyan bir anlayışla çözümlüyor. AKP iktidarından, 2007 baharında yoğunlaşan olaylara, TSK'nın arayışlarından Kürt sorununa, 22 Temmuz seçimlerinden "ılımlı İslam'a güncel Türkiye'ye ilişkin durum saptamaları ve sol yol önerileri yapıyor.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı