%16
Yeni Büyük Oyun : Neresindeyiz Nereye Gidiyoruz - Öğütçü, Mehmet

Yeni Büyük Oyun : Neresindeyiz Nereye Gidiyoruz

Mehmet Öğütçü

Yayınevi: Doğan Kitap

Yayın tarihi: 04/2017

ISBN: 9786050942064

Türkçe | 349 Sayfa | 14,00 x 23,00 cm

Tür: Küreselleşme

  • 27,30 TL
  • 32,50 TL

Oyunlardan oyun beğen
Geleceğimiz Asya’da mı?,Kalkınma İçin Kaliteli Yabancı Yatırım, Yeni EkonomikSüper Güç Çin ve Türkiye, Yeni Bir Ekonomik ve Ticari Diplomasi Stratejisine Doğru, Küresel Göçebe, Enerjide Oyun Değiştiriciler, 2023 Türkiye Yol Haritası gibi alanında öncü eserlerin yazarı Mehmet Öğütçü bu defa geleceğimizi temelden etkileyecek yeni “Büyük Oyun”un şifrelerini gözler önüne seriyor.
Öğütçü, enerji, yatırım ve jeopolitikadayalnızca olup biteni tahlil edip gelecek beklentilerini sunmakla yetinmiyor; aynı zamanda bu yeni oyunun “taşeronu” değil etkili bir “kurucusu” olabilmemiz için neler yapılması gerektiğini de anlatıyor. Hem on yılların deneyim, izlenim ve birikimini hem de oyun kurucularla birebir etkileşim ve konuşmalarını kitabın satırları arasına yansıtıyor.

Yazar Hakkında:
Halen, merkezi Londra’daki, du¨nyacapında doğal kaynak ve enerji varlıklarına yatırım yapmakta olan Global ResourcesPartnership şirketinin başkanı. Aynı zamanda bölgemizin “Enerji Davos’u”nadönu¨şme yolundaki TheBosphorusEnergyClub’ın kurucu başkanı. Genel Energy, SaudiCrown Holding ve Şişecam şirketlerinin bağımsız yönetim kurulu u¨yesi. Bru¨ksel’dekiEnergyCharter’ın Asya-Pasifik bölgesi özel elcisi. Turgut Özal’ın en genc danışmanı idi. 1994’e kadar Hariciye’de kariyer diplomat olarak Ankara, Pekin, Bru¨ksel ve Paris’te gu¨venlik, ekonomi ve enerji diplomasisi u¨zerinecalıştı. Paris’teki International EnergyAgency’de (IEA) Asya-Pasifik ve Latin Amerika boÅNlgeleri baş yoÅNneticiliğiniu¨stlendi. “Zenginler Kulu¨bu¨” olarak da bilinen Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma OÅNrgu¨tu¨’nu¨n (OECD) Uluslararası Yatırım Ku¨resel Forumu’nu kurdu, yoÅNnetti. 2005’te British Gas (BG) Group’unu¨stdu¨zeyyoÅNnetimine geldi. İleri teknoloji şirketi Invensysplc’nin danışma kurulu başkanlığını u¨stlendi. Mu¨lkiye’yi bitirdikten sonra London School of Economics’de uluslararası ekonomi mastırı yaptı. Central Office of Information’da stratejik iletişim programına katıldı. Bruges’dakiColleged’Europe’dan Jean Monnetbursiyeri olarak Avrupa YoÅNnetimi dalında ikinci mastır derecesi aldı. Enerji jeopolitiği, Cin’in yu¨kselişi, gelecek senaryoları, rekabet gu¨cu¨ ve kalkınma icin yatırım konularında Batı u¨niversitelerinde misafir hocalık yapıyor. Capital, BusinessWeek, Derin Ekonomi,Hu¨rriyet Daily News, Euractive, Moscow Times, OECDObserver, CNNTu¨rk, NTV ve Bloomberg’de du¨zenli yazıyor, konuşuyor. İngilizce, Fransızca ve konuşma du¨zeyinde Cince biliyor.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı