%31
Yirmi Bir - Gökaşan, Nuri

Yirmi Bir

Nuri Gökaşan

Yayınevi: Postiga

Yayın tarihi: 12/2012

ISBN: 9786055711894

Türkçe | 112 Sayfa | 13,5 x 21 cm.

Tür: Oyun

  • 6,38 TL
  • 9,25 TL

“... Nuri Gökaşan’ın eline kalem alıp, birbirinden ilginç, iddiasız gibi görünen iddialı oyunlar yazması, eminim ki benim kadar bütün çevresindekileri de şaşırttı. Kırk yıllık oyuncumuz doğal tipleri ve kusursuz diyalogları ile birbirinden ilginç oyunlar çıkarttı ortaya. Bir at yarışı ve kart oyunu ile çerçevelediği “Yirmi Bir”de çeşitli tipler, karakterlerini zorlamadan bizleri de hiç yormadan ortaya çıkarıveriyor.
Nuri Gökaşan anlatmak istediği şeyleri kolaylıkla anlatabilen rahat bir yazar. Hiç kuşkum yok ki yakın bir gelecekte, çok önemli oyunlar yaratacak, istese de istemese de oyunculuğunu arka planda bırakacak.”
Haldun Dormen

“... Tekdüze geçen hayatımıza bir umut doğar, kendi içimizde yitip gitmişsek, o umut umutsuzluktur. Geçen zamanın hakkını vermek gerekir. 21 yaşın umut ışığı içimizi aydınlatırsa kendimizden yeniden doğarız.
Nuri Gökaşan, kendimizi tanıyarak, kendimizden kurtulacak bir gerçeğe varabileceğimizi anlatıyor. Aslında bir oyunun içindeyiz. Oyunun kurallarını ne kadar bilsek de, geçen zamanı özleyerek kendimizden kurtulacağız.”
Mustafa Şerif Onaran

“... Türk Tiyatrosunun gereksinim duyduğu, özlediği yazar eksikliğini kapatmakta büyük katkısı olacak kuşkusuz... Beceri ile kullandığı kıvrak, berrak, duru bir dille kaleme almış “Yirmi Bir”i... Zeka pırıltıları fışkıran, akıcı diyaloglarla bezemiş oyunu. Çarpıcı konusu, özenle örülmüş kurgusu, derinlemesine irdelenmiş karakterleri, sürpriz finali ile hem ilgi ile okunacak, hem de sahnede keyifle izlenecek bir oyun ...”
Göksel Kortay

“Eğitimli, kariyer yapmış 68 kuşağı ile günümüz kuşağının çatışması felsefi bir dille oyunlaşmış. Düşündürücü, cesur. İnsanı kendisiyle hesaplaşmaya zorluyor.”
Ahmet Gülhan

“Yazdığı “Yirmi Bir” adlı oyununu okuyunca; Nuri’yle aynı oyunda oynayan bir oyuncu olarak şöyle düşündüm: Nuri Gökaşan’ın oyunculuğu da kalemi de duru, akıcı ve doğru. Doğru yazıyor, doğru oynuyor; çünkü dünyaya doğru bakıyor.
Sevgili Gökaşan keşke her tiyatro insanının eli senin gibi kalem tutabilse, yazabilse ...”
Celile Toyon

“... Gökaşan’ın yıllarca tevazu ile, tiyatroya verdiği samimi emek, görkemli bir buluşla taçlanıyor “Yirmi Bir”de, tiyatro tarihindeki yerini sessizce alıyor, Gökaşan’ın tevazuna yakışır şekilde. Bence, bundan sonra çok kullanılacak bu teknik. Tiyatronun her alanında emeği olan, hem mektepli hem alaylı tiyatro ustası Nuri Gökaşan’ı saygıyla selamlayalım.”
ODTÜ’lü Mühendis Bir Tiyatro Sever
 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı