Yoga : Pranayama Nefes ve Enerji Kontrolü 3 - Manaf, Akif

Yoga : Pranayama Nefes ve Enerji Kontrolü 3

Akif Manaf

Yayınevi: İM

Yayın tarihi: 06/2006

ISBN: 9189151270348

Türkçe | 703 Sayfa |

Tür: Yoga, Meditasyon

Prof. Dr. Akif Manaf tarafından yazılmış Yoga Serisi’nin 3. kitabı olan “Yoga: Pranayama – Nefes ve Enerji Kontrolü” kitabı eski Yoga sistemindeki solunum sanatının çağdaş sunumudur. Kitap solunumun ince işlevlerini, çeşitli nefes alma, tutma ve verme tekniklerini, Prana olarak adlandırılan enerjinin bedende on farklı formda tezahür edişini, kontrolünü, enerji kanallarından ve merkezlerinden akışını anlatmaktadır.

Solunum sistemi, hem çağdaş anatomi hem de eski Yoga metinleri açısından ele alınmaktadır. Çeşitli Paranayama teknikleri en sade solunum çalışmalarından en gelişmiş tekniklere kadar analiz edilmiştir.

Kitap, Yoga uygulamak isteyen herkes için çok değerlidir. Yoga konusunda düşünmeye davet eden bu kıymetli mücevher bilim adamları için çok faydalıdır.

Çeşitli solunum teknikleri, hatta el parmaklarının burun deliklerini kapatışındaki incelik dahi detaylı, doğru ve yeterli bir şekilde anlatılmaktadır. Sanskritçe terimlerinin titiz çevirisi, detaylı açıklamalar, gereken önlem ve resimler bireye Pranayama olarak adlandırılan Nefes Sanatında rehberlik edebilecek kadar iyi bir şekilde yol gösterici olacaktır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı