%10
Yönetim Gelenekleri ve Türkler : Cilt 2 : Antik Çağdan Küreselleşmeye - Aydoğan, Metin

Yönetim Gelenekleri ve Türkler : Cilt 2 : Antik Çağ'dan Küreselleşmeye

Metin Aydoğan

Yayınevi: İnkılap

Yayın tarihi: 04/2019

ISBN: 9789751039989

Türkçe | 496 Sayfa | 13.8 x 21.5 cm

Tür: Antropoloji

  • 22,50 TL
  • 25,00 TL

METİN AYDOĞAN
Metin Aydoğan, 1945’te Afyon’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de, yükseköğrenimini Trabzon’da tamamladı. 1969’da Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni bitirdi. Yükseköğrenimi dışında tüm yaşamını İzmir’de geçirdi. Örgütlü toplum olmayı uygarlık koşulu sayan anlayışla, değişik mesleki ve demokratik örgütlere üye oldu, yöneticilik yaptı. Çok sayıda yazı ve araştırma yayımladı, sayısız panel, konferans ve kongreye katıldı. Sürekli ve üretken bir eylemlilik içinde yaşamı boyunca yazdı, yaptı ve anlattı. Evli ve iki çocuk babası olan Aydoğan’ın, Antik Çağ’dan Küreselleşmeye Yönetim Gelenekleri Ve Türkler (1-2) den başka; Nasıl Bir Parti Nasıl Bir Mücadele, Bitmeyen Oyun–Türkiye’yi Bekleyen Tehlikeler, Yeni Dünya Düzeni Kemalizm ve Türkiye (1-2), Avrupa Birliği’nin Neresindeyiz?, Ekonomik Bunalımdan Ulusal Bunalıma, Ülkeye Adanmış Bir Yaşam (1)-Mustafa Kemal ve Kurtuluş Savaşı, Ülkeye Adanmış Bir Yaşam (2)-Atatürk ve Türk Devrimi, Türkiye Üzerine Notlar 1838-2018, Küreselleşme ve Siyasi Partiler, Doğu Batı Uygarlıkları, Türk Uygarlığı, Türkiye Nereye Gidiyor, Türk Devrimi ve Ben ve Ülkem adlı yayımlanmış 15 kitabı vardır.

ARKA KAPAK YAZISI

“Ne yapmalıyız?”
 
Araştırmacı yazar Metin Aydoğan’ı harekete geçiren, işte bu soru.
 
Elinizde tuttuğunuz iki ciltlik bu kitap, uzun yıllar süren araştırmanın sonucu olarak üç buçuk yılda yazıldı. Dokuz bin kaynak tarandı, bunlardan iki bine yakını dipnot olarak kitaba alındı.
 
Bu kitabı okuyanlar, “biz adam olmayız”, “dünya biliminde yerimiz yok” diyerek kendini aşağılayan yaklaşımlardan artık etkilenmeyecek, Türk olduklarını yarım ağız ve kısık sesle söylemeyeceklerdir.
 
Küresel saldırıya karşı ulusal kültürü korumak için, bilgiyle donanmak ve tarihimizin bilinçli savunucuları durumuna gelmek gerekir.
 
“Değişik kaynaklardan bulup çıkararak kitaba aldığım belge ve bilgileri, özellikle gençler okumalı, nasıl bir ulusun çocukları olduklarını öğrenmelidir.”


 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı