%10
Yunus : Bir Söz Söylemiş Hiçbir Söze Benzemez - Nalça, Kıvanç

Yunus : Bir Söz Söylemiş Hiçbir Söze Benzemez

Kıvanç Nalça

Yayınevi: Kanon

Yayın tarihi: 01/2019

ISBN: 9786058103443

Karton Kapak | Türkçe | 192 Sayfa | 12,5 x 19,5 cm

Tür: ROMAN- ÖYKÜ

  • 135,00 TL

İlk kitabı “Mutsuz Anneler Kulübü”, Kültür Bakanlığı tarafından 1997 yılında yayınlandı. Mitos Boyut Yayınları tarafından 2004’te basılan “Toplu Oyunları 1” de, ulusal yarışmalarda ödüllendirilen “Dermeyan Masalı”, “Eşya ile Münasebeti Tayin Problemi”, “Mutsuz Anneler Kulübü” ve “Büyüdüğüm” adlı oyunları yer aldı. 1999 yılında TRT İstanbul Radyosunda Prodüktör olarak görev yapmaya başladı. Orhan Pamuk  “Benim Adım Kırmızı”, İnci Aral  “Mor”, İhsan Oktay Anar  “Puslu Kıtalar Atlası’ gibi romanların radyo uyarlamalarının yanı sıra iki yüzden fazla radyo dramasının yapımını gerçekleştirdi. İlk romanı “Çıplak” 2006 yılında, ilk şiir kitabı “Hiçmasal” 2007 yılında Altın Bilek Yayınları tarafından yayınlandı. “El Âlemin Sözleri” adlı romanı 2008 yılında yine aynı yayınevince yayınlandı. Raftakiler dergisinin editörlüğünü yaptı. 2009 yılında kurulan Dramafon Radyo Oyunu ve Ses Kültürü Derneği’nin kurucu başkanı olan Kıvanç Nalça, “Mestur” adlı romanı 2011 yılında, “Aşk Yolunda Bir Derviş: Yunus Emre” ise 2014 yılında yayınlandı. Yunus Emre’nin hayatını ve şiirlerini içeren “Yunus Bir Söz Söylemiş Hiçbir Söze Benzemez” adlı tek kişilik gösterisiyle Türkiye’de ve Avrupa’da yüze yakın gösteri gerçekleştirdi.

ARKA KAPAK YAZISI:

Hayata karşı bilgelik edinmiş, bir devri anlamanın ve zamandan azade kalarak varoluşun anlamını kavramanın eşiğine gelmiş bir zihnin duru dimağını durmadan aşkla doldurmuş bir akıl adamıydı Yunus Emre.
Hocası Taptuk Emre'nin dergâhında geçirdiği günlerde hayata karşı hamlığını atmış, ruhunu ve zihnini derin soruların derin yanıtlarıyla beslemişti. Söyledikleriyle de yaptıklarıyla da çağlara meydan okuyan Yunus Emre, hem bilgeliğin hem de vicdanın sesi olmuştu.
Kıvanç Nalça, aynı zamanda bir tiyatro oyunu hâline de getirdiği bu romanında, Yunus Emre'nin Taptuk Emre dergâhında geçirdiği zamanı, onun çektiği çileyi, hayata karşı edindiği vakarı ve ruhunun nasıl ululaştığını anlatıyor.
Yazarın, dönemin ifade özelliklerini barındıran özgün üslubu, Yunus Emre'nin derin bilgeliğiyle buluşunca, ortaya muazzam güzellikte bir roman çıkıyor.

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015