%20
Zor Anneler : Yetişkin Kızlar ve Oğullar İçin Rehber Kitap - Geiser, Waltraut Barnowski

Zor Anneler : Yetişkin Kızlar ve Oğullar İçin Rehber Kitap

Waltraut Barnowski Geiser

Yayınevi: İletişim

Yayın tarihi: 12/2019

ISBN: 9789750527746

Yazar : Maren Geiser Heinrichs

Çevirmen : Erol Özbek

Türkçe | 192 Sayfa | 13 x 19,5 cm

Tür: Sosyal Psikoloji

  • 27,20 TL
  • 34,00 TL

 Annemiz hayatımızdaki en önemli ve en temel kişidir, demek herhalde abartılı bir ifade olmaz. Onun içinde hayat buluruz, normal şartlarda bizi ilk o besler. Dünyayı ilk onun gözünden algılar, duyguları ilk onunla deneyimleriz. Annemiz, bir anlamda bizi hayata hazırlayan ilk dans partnerimizdir. Ancak bu zorunlu dans, bazı durumlarda keyifli ve öğretici olmaktan çıkar ve gerçek bir eziyete dönüşür.
Herkesin çevresinde zorba, duygusuz, asabi ya da soğuk bulduğu için birlikte zaman geçirmekten hoşlanmadığı insanlar vardır. Bu “zor” kişilerden mümkün olduğunca uzak dururuz. Peki ya bunlardan birinin çocuğu olarak doğmuşsak ve kendilerinden kaçınma şansımız yoksa?
Sahi, zor olmak ne demektir? Zor bir davranış mıdır kastedilen, zor bir kişilik özelliği, hatta belki bir kişilik bozukluğu mu? Zor anneleri sınıflandırmak mümkün müdür? Kaba, ilgisiz, yargılayıcı anneler, çocuklarının kişilik gelişimini nasıl etkiler? Bağımlı ya da hasta bir anneyle büyümenin çocuğa maliyeti nedir? Sınır ihlallerinin, suçlamaların, aşırı taleplerin yetişkinlikte de devam ettiği hallerde, ilişkiyi tümden kesmek çözüm müdür? Kişi bu yolla özgürlüğünü kazanabilir mi? Zor bir anneyle büyüyen çocuklar kendileri anne baba olduğunda, çocuklarıyla nasıl bir ilişki kurarlar? Kuşaktan kuşağa olumsuz aktarım zincirini kırmak için ne yapılabilir?
Waltraut Barnowski-Geiser ve Maren Geiser-Heinrichs, Zor Anneler’de zor bir anneyle büyüyen kişilere eski yaralarından kurtulup yeni bir hayata başlamak için cesaret aşılıyorlar. İkili, ayrıca kendi geliştirdikleri özgün program yardımıyla, bunu başarmanın somut yollarını gösteriyor.
Zor bir anneyle büyümek zorunda kalmış, geçmişin acı dolu yüklerini hâlâ omuzlarında hisseden ve bu ağır mirası geride bırakmak isteyen tüm yetişkin kızlar ve oğullar için rehber niteliğinde bir kaynak.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı